Ostropestřcem proti neduhům i nemocem

0
3051

Ostropestřec mariánský, latinsky Silybum marianum, řadíme do čeledi hvězdicovité a jedná se o bylinu jednoletou či dvouletou. Tato téměř zázračná bylinka vykoukne na svět počátkem jara a dorůstá výšky šedesáti až sto padesáti centimetrů. Ostropestřec září purpurově červenými, až fialovými květy, jež jsou zakončeny bílou korunkou. Až bylinka dosáhne vrcholu květenství, opadává chmýrem. Mnohým lidem je známější pod názvem stříbrný bodlák, ostrolist, kristova korunka či Mléko panny Marie. Původní domov Ostropestřce mariánského je ve Středomoří, Asii a na Kanárských ostrovech. Z lékařského hlediska patří bylinka doslova k zázrakům, pomáhá totiž při léčení širokého spektra nejrůznějších chorob.

Od křečových žil po zlomeniny končetin

Ostropestřec mariánský je doslova přírodním zázrakem, jež pomáhá v léčbě širokého spektra chorob a zdravotních neduhů. Tato bylina se vyznačuje silnými protizánětlivými, antiseptickými a antioxidačními účinky a proto je vhodná například k léčbě poruch jater, hepatitidy, poruchy trávení, při nemoci cév, při zlomeninách a vysokém tlaku, ale pomáhá i s nepříjemnými hemeroidy, křečovými žilami a žloutenkou.

Ostropestřec je nejvýznamnějším pomocníkem především při léčbě poruch jater a dokáže si také poradit s poškozením jater, jež vzniklo v důsledku použití chemických látek. Jeho hlavní složkou je totiž Silymarin, který podporuje funkce jater a chrání je před toxickými účinky škodlivých látek, mezi které se samozřejmě v první linii řadí alkohol.

Další nepopíratelnou vlastností Ostropestřce mariánského je to, že výrazně posiluje imunitní systém a je tak výbornou prevencí v období chřipek a nachlazení. Bylinku můžete užívat jak vnitřně tak zevně a to formou čaje či tinktury.

Svěřte se do rukou čisté přírody a vyzkoušejte účinky Ostropestřce mariánského.

1/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here