Zdraví z přírody: Bylinné čaje pro hubnutí, na odvodnění, detoxikaci organismu i proti stresu

0
1725

Bylinné čaje odjakživa sloužily k podpůrné léčbě mnoha neduhů. V minulosti neměli lidé přístup k lékařské péči a museli si vystačit s tím, co jim daly babky bylinkářky. Dnes jsme na tom s péčí o naše zdraví nesrovnatelně lépe, přesto ještě předtím, než člověk vyhledá odbornou pomoc, zkouší se léčit s bylinnými čaji. Ty mohou ulevit i částečně od neduhů pomoci.

Hubneme zdravě

Čaje, na jejichž přípravu byly použité bylinky, jsou výborným prostředkem například při hubnutí. Dokážou totiž nastartovat metabolismus, aby dobře fungoval a spaloval přebytečnou energii. Čaj na hubnutí, jehož součástí je list maté, kořen zázvoru, zelený čaj a pomerančovník čínský, pomáhá při únavě, psychické i fyzické vyčerpanosti. Současně chrání srdce a cévy.

Bylinky proti stresu

Současná doba je více než kdy jindy náročná. Svět ochromila koronavirová pandemie, která klade zvýšené nároky na život. A stres zvládají lidé různě. U některých se objevují úzkosti i deprese, co se stresem souvisejí. Pomoci však může i čaj proti stresu s heřmánkem, jinanem, meduňkou, vřesem, třezalkou, mučenkou a levandulí. Tyto bylinné čaje ulevují od napětí a podrážděnosti, optimalizují trávení a podporují kvalitní spánek.

Detoxikace a odvodňování organismu

Bylinky pomáhají i při odvodňování organismu a upravují funkci močového ústrojí. Čaj na odvodnění s břízou, svízelí či lopuchem pomáhá eliminovat škodlivé bakterie v močových cestách a příznivě působí na činnost ledvin. Je ideálním podpůrným léčivem při zánětu močových cest.

Je třeba detoxikace organismu? I zde lze použít bylinky. V tomto případě se nabízí hlavně:

· smetanka lékařská,

· kopřiva dvoudomá,

· heřmánek lékařský,

· zázvor lékařský,

· ostropestřec mariánský,

· lopuch větší

· řebříček obecný.

Detoxikační čaj z nich připravený zklidňuje trávicí systém, pomáhá při nadýmání a usnadňuje vylučování toxinů z těla. Současně pomáhá udržovat fyziologickou kyselost v žaludku, která je pro zdravý organismus velice důležitá.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here