Začněte cvičit jógu a život se vám změní k lepšímu!

0
921

Většina lidí si říká, co na té józe nadšenci vidí. V čem vlastně spočívá její kouzlo? Pojďme se tomu podívat na zoubek. Nutno podotknout, že je toto cvičení blahodárné pro lidské tělo. Pomáhá vytvarovat problémové partie a zlepšuje i duševní rovnováhu. Toto je však pouze malá ochutnávka.

Něco z historie

Nejbližším překladem slova jóga je obnovení spojení individuálního Já s universálním Bytím. Sanskrtský pojem slova jóga je odvozen od kořenu judž, a z tohoto důvodu má celkem dost významů, jako jsou ovládnout, spojit, připoutat anebo sjednotit.

Možná jste nevěděli, že nejstarší zmínky o józe jsou z brahman (texty védských hymnů) a jedná se o popis zdrženlivých praktik světců. V literárních dílech unipašadádách se píše o způsobech meditace a uctívání. Nejslavnější je však čtení o józe z Bhagavadgíty a Pataňdžaliho jóga súter. Cílem cvičení je odbourat nepravé ego, protože je falešné a mate nás. Kvůli němu se cítíme nešťastní a trápíme se jen při nedostatku materiálních lákadel světa. Pravou podstatou jógy je věčné bytí a blaho. Jakmile se naučíte tuto podstatu vnímat a vtisknete si ji, dojdete k osvobození.

Proč cvičit jógu?

Jakmile se odhodláte ke cvičení jógy, která protáhne vaše tělo tím nejlepším způsobem, za nějaký čas se budete cítit jako znovuzrození. Při tomto sportu posílíte vlastně všechny svaly a uvolníte se. Naučíte se rovnováze a odbouráte stres. Na první pohled se může zdát, že jsou cviky náročné, ale postupně je zvládnete všechny, protože získáte flexibilitu. Cvičení jógy je relaxace, při které hubnete, přispíváte k dobrému trávení a masírujete břišní orgány. Dnes už není problém navštívit studio, kde se provozuje jóga Praha. V hlavním městě jich existuje hned několik. Pokud nemáte v okolí možnost navštívit kurzy osobně, podívejte se na cvičení on-line. Je to snadné!

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here