Víte, kolik druhů poptávaného kratomu můžete koupit, a v čem vám bude nápomocný?

0
474

Znáte také někoho, kdo se zajímá o kratom, pravidelně si jej kupuje a dvakrát, třikrát týdně jej užívá? Není divu. Jemný prášek, který může mít několik barev, je oblíbený po celém světě. Získává se z exotického stromu, který patří do stejně čeledě, jako známý kávovník. Konkrétně z listů rostliny Mitragyna speciosa, jež pochází z oblasti jihovýchodní Asie.

Listy, které lidí používají odedávna

Není to tak dávno, co se k nám a do dalších vyspělých zemí kratom dostal. Ovšem v Asie jej tamní obyvatelé používají spoustu let. Tam je používán nejen pro je ho příjemné účinky, ale ve větším množství jako sedativum, které nemocné zbavuje bolestí.

Listy stromu jsou bohaté na obsah alkaloidů. Hlavními indolovými alkaloidy jsou mitragynin a 7 – hydroxymitragynin. Podle barvy žilnatiny listů kratomu se liší složení obsažených alkaloidů. Tím se liší i barva prášku. Rozdíly co se barev týče, ještě umocňuje pozdější zpracování listů.

Koupit můžete zelený kratom, bílý „White“ kratom, červený „Red“ kratom nebo žlutý kratom. Kupříkladu bílý kratom obsahuje 7 – hydroximitragininy v menší míře, než červený kratom. Z hlediska účinků hlavních alkaloidů se bílý kratom považuje za nejsilnější. Barva listů, z nichž se vyrábí, mají charakteristickou světlou žilnatinu, sklízí se v mladém stavu. Suší se zpravidla bez přístupu světla.

Bílý kratom, stejně jako ostatní, můžete koupit na kratomuj.cz právě teď se slevou i 14 %.

Proč kratom používat?

Lidé volí kratom v okamžicích, kdy se potřebují soustředit, být nabití energií, podávat vysoké výkony, také v případě, že chtějí být uvolnění, snáze komunikovat s cizími, ať už na poradách, nebo při seznamování se…

S kratomem to ale nepřehánějte. Ani množství kávy, kterou denně pijeme, není lhostejné. Může vám způsobit bolesti hlavy, nevolnost, závrať, únavu, úzkost… Většinou ale lidem „sedne“. To ovšem zjistíte, až při vyzkoušení.

Více informací najdete na kratomuj.cz.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here