Vitamin K2 MK-7 a jeho benefity

0
933

Vitamin K slouží k normálnímu srážení krve a správnou syntézu bílkovin v plazmě, kostech a ledvinách. Po několika desetiletích různých studií v současné době víme, že vitamin K2 jako MK-7 je nezbytný pro funkci několika bílkovin vážících vápník. V následujících řádcích se na tento vitamin podíváme podrobněji.

Vápník se podílí na udržování normální struktury osteoartikulárního systému, zubů, arteriální stěny a podobně. Vitamin K je nepostradatelný pro správnou tvorbu a plnou aktivaci gla-proteinu, což je osteokalcin.

Vitamin K2 MK-7 od německé společnosti Kappa BioScience

Vzhledem k tomu, že v potravinách se neobjevuje tak velké množství vitaminu K2, je nezbytné ho doplňovat formou kapek. Vitamin K2 MK-7 od německé značky Kappa BioScience je vysoce kvalitní. Používá se právě forma MK-7, protože je označovaná za nejaktivnější a zároveň i nejčistší. Velice dobře se rozpouští v kokosovém oleji, a tím pádem je mnohem lepší i samotné vstřebávání.

Vitamin K2 MK-7 se podává jako kapky. Produkt K2VITAL®DELTA nemá ve složení aditiva, jako jsou laktóza, lepek či barviva, a navíc je vhodný pro vegetariány.

Proč je lepší K2?

Vitamin K2 je ve srovnání s K1 mnohem lépe využitelný, protože se snadněji rozpadá v těle. Současně je aktivnější a stabilnější. Při nedostatku vitaminu K2 se dostaví různé zdravotní komplikace včetně kornatění tepen, vysokého špatného cholesterolu, impotence, bolesti těla, malátnosti, svalové slabosti a únavy.

Vitamin K2 je nezastupitelný pro udržení normální struktury osteoartikulárního systému, a tak dbejte na to, abyste ho měli dostatek. Zabráníte tak ukládání vápníku v cévách a předcházíte vzniku arteriální kalcifikace. Vitamín K2 nebyl v minulosti tak známý, ovšem v posledních letech se jeho význam dostává výrazně do popředí, což je dobře.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here