Thajská masáž podpoří fyzické i psychické zdraví

0
1465

Na rozdíl od švédských masáží, které se zaměřují pouze na fyzický aspekt těla a hnětení svalů, thajská masáž kombinuje různé techniky a soustředí se na svaly, nervy i důležité akupresurní body na těle. Právě to z ní dělá jedinečný a efektivní zážitek.

Tradiční thajská masáž se soustředí na celé tělo, začíná u nohou a pokračuje až k hlavě. Používá jemné a plynulé pohyby, tělo se postupně natahuje a uvolňuje. Po celém těle se krásně rozproudí energie a po masáži odchází lidé zklidnění a povzbuzení.

Historie thajských masáží sahá více než 2 000 let do minulosti. Kdysi se používaly jako léčebný prostředek pro vyrovnání se s různými nemocemi, ale i k udržení zdraví a pohody. Skutečně mají významný vliv na duševní i fyzický stav.

Fyzické a psychické účinky thajských masáží

Zlepšují krevní oběh a snižují krevní tlak, pomáhají s detoxikací organismu a posilují imunitní systém. Zmírňují degenerativní choroby, posilují klouby, pomáhají při bolestech zad a zlepšují držení těla. Velmi vhodné jsou pro sportovce, protože zlepšují atletické výkony, dýchání a pomáhají svalům relaxovat.

Co se týče mentálního zdraví, jsou masáže dobré pro zklidnění mysli, zlepšení životního postoje. Pomohou vám vybudovat si emocionální rovnováhu, soustředit se a myslet kreativně. Budete prostě celkově klidnější a spokojenější.

Na thajské masáže chodí i lidé, kteří mají psychické potíže. Zmírňují totiž stres a úzkost, rozvíjí sebeovládání a posilují schopnost důvěřovat druhým.

Není divu, že se tyto masáže praktikují ve stejné formě už více než dva tisíce let.

Kam si zajít na dobrou masáž

Samozřejmě je nutné zmínit, že aby měla masáž všechny tyto účinky, musí být provedena kvalifikovaným odborníkem, který se vyzná v lidském těle. Thajské masáže Praha v centru Asian SPA proto provádí přímo terapeutky z Thajska a Číny. Masáže od nich jsou opravdovým zážitkem – ať už pro vás, nebo pro někoho, komu chcete darovat neobyčejně pěkný dárek.

4/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here