Sportovní kočárek bude vaše dítě provázet dlouhou dobu. Vybírejte dobře

0
329

Vybrat správný sportovní kočárek je jednou z hlavních povinností nastávajících rodičů. Bude vás doprovázet několik let. Jak si být jisti, že neuděláte chybu, když je na dnešním trhu takových kočárků nespočet? Nejprve musíte odpovědět na správné otázky a definovat kritéria, která jsou pro vás podle vašeho životního stylu opravdu důležitá.

Kde budete kočárek používat?

Je velmi důležité vzít v úvahu, jestli s kočárkem budete jezdit po městě, kde jsou rovné dlážděné cesty a chodníky, nebo se budete pohybovat spíše na vesnici, kde je spousta lesních cest, neupravených chodníčků a přírody. V tom případě by měl váš sportovní kočárek odpovídat těmto podmínkám a mít vhodná kola do tohoto prostředí. Do města vám stačí klasická pěnová kola, na rozdíl od složitějších terénů, na nichž se neobejdete bez gumových kol, která lépe zvládají překážky na cestě, jako jsou kamínky nebo tvrdá hlína.

Nezbytné příslušenství sportovního kočárku

  1. Každý kočárek by měl mít samozřejmě účinnou brzdu na kola, aby se nemohl jakkoli sám pohybovat, pokud jej zrovna nebudete držet.
  2. Z důvodu ochrany vašeho dítěte by mělo být vždy upevněno v kočárku bezpečnostním pásem. Děti jsou od přírody zvědavé, tak musíte zabránit možnosti, že z kočárku vypadne.
  3. Sportovní kočárek vás bude provázet na dlouhou dobu, většina z nich má kapacitu 20 – 30 kg. Proto musíte počítat s tím, že jak dítě poroste, bude potřebovat prostor na nohy. Proto by měl váš kočárek disponovat polohovatelnou opěrkou na nohy.

Cena kočárku

V dnešní době je na trhu samozřejmě mnoho typů sportovních kočárků s rozličným vybavením. Můžete koupit kočárek za 3000 Kč, stejně jako můžete narazit na kočárek i za 30 000 Kč. Nicméně praktický střed, je sportovní kočárek v rozmezí ceny 5 000 Kč – 10 000 Kč.

Hlavní věc, na kterou byste ale měli myslet, je pohodlí vašich dětí. To zajisté vede nad designem.

 

Zdroj obrázku: Brocreative / Shutterstock.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here