Pusťte se do mikrojehličkování

0
768

Mikrojehličkování či anglicky mikroneedling je kosmetickou procedurou pro léčbu různých stavů kůže. Jedná se v podstatě o propíchnutí kůže malinkými sterilními jehličkami, které vytvoří mini poranění. Kůže se pak musí obnovit, což vede k její regeneraci.

Jakkoliv tohle může znít děsivě, mezoterapie se nemusíte vůbec bát. Jehličky jsou opravdu malé, takže samotný zákrok nebolí. Typicky se používá přístroj Dermapen, jenž vypadá jako pero a má nástavce s mikrojehličkami.

Mezoterapie pro mladistvou pokožku

Pomocí mikrojehličkování se zvyšuje produkce kolagenu a jiných léčivých látek. Kolagen je přitom základní bílkovinou, jež napomáhá k pevné, hladké a pružné textuře pokožky. Vlivem stárnutí kolagenu ubývá, a tím vznikají vrásky a další neduhy na kůži. Mikroporanění vytvořená jehličkami regenerují buňky a posilují nejsvrchnější vrstvu kůže.

Procedura má celou řadu pozitivních účinků. Vyhlazuje jemné vrásky, srovnává tón pleti, odstraňuje jizvičky po akné a strie, zlepšuje pružnost pokožky, snižuje sekreci kožního mazu, takže pak pleť není tolik mastná, dodává pokožce hladkost a záři. Microbleeding se však neaplikuje pouze na obličej, protože slouží rovněž jako prevence plešatosti nebo pro snížení celulitidy.

Naučte se pracovat s přístrojem Dermapen

Se správným přístrojem není mikrojehličkování složitou procedurou, s přístrojem Dermapen tedy rozhodně ne. Pořídíte ho na e-shopu Dr-nek.cz, a to rovnou i s videokurzem, skripty a certifikátem. Videokurz dostanete na USB flash disku, skripta v papírové podobě. Správné používání přístroje tedy nastudujete samostatně, kdy se vám to bude hodit. První zkoušku ošetření můžete provést třeba sami na sobě, před zrcadlem můžete samozřejmě microbleeding provádět i sami sobě. A pokud upřednostňujete spíš kurzy v prezenční formě, vydejte se do Prahy. Mikrojehličkování se vyplatí naučit.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here