Proteiny pomohou s hubnutím i budováním svalové hmoty

0
525

Také patříte k těm, kteří se rozhodli, že je načase začít něco dělat se svým tělem? Chcete zhubnout, nebo vám jde spíš o vypracování svalů, aby se hezky rýsovaly pod oblečením nebo okouzlily ženy, když máte v létě nátělník? V každém případě vám pomohou proteiny. Rozhodně to ale nebude jen tak.

Bez práce nejsou koláče ani s proteiny

Kdysi si lidé mysleli, že díky proteinům jim jen tak během krátké doby vyrostou krásné, vyrýsované svaly. Někdo si to možná myslí dodnes, a proto se „namakané borce“ dívá skrz prsty. Jenomže není tomu tak. Aby svaly rostly, je potřeba nejen pořádně cvičit, ale vědět, kdy sníst ten správný protein, dostatečně spát, jíst pestrou stravu, nedělat mezi jídly příliš dlouhé pauzy a pokud nastanou, prokládat je proteinovými svačinkami. Je to skutečně o dřině a disciplíně. Ten kdo není připraven se cvičení i správnému stravování a životosprávě věnovat, mít svaly prostě nebude. Anebo ne takové, jaké by si přál.

Proteiny a jejich další funkce

Kromě budování svalové hmoty nám proteiny pomáhají i při jejich regeneraci. Nejen ženy, ale i muži je využívají k hubnutí. Správně zvolené proteiny, které jsou kvalitní, s vysokým obsahem bílkoviny, nízkým podílem cukrů a tuků skutečně pomáhají lidem hubnout.

Proteiny ale mohou i za fungující imunitní systém, napomáhají správné funkci nervové soustavy i mozku. Naše tělo by bez bílkovin nemohlo fungovat.

Které jsou nejkvalitnější?

Koupit si můžete mnoho druhů proteinů. Rozdělení je jak podle toho, kdy si je máte vzít (ráno, přes den nebo na noc), tak i podle toho, z čeho jsou vyrobeny. Nejsilněji působící a nejlépe stravitelná je syrovátkový protein. Následuje hovězí, vaječný. U pánů pozor na sójový protein. Obsahuje přírodní látky pro stimulaci estrogenu, a to muži nechtějí. Proto je tento typ vhodnější pro ženy.

Kupte si praktické balíčky

Ať už vám jde o nárůst svalové hmoty nebo hubnutí, existují praktické i cenově výhodné balíčky, které obsahují různé druhy výživových doplňků plných bílkovin.

Vždy nakupujte u prověřeného prodejce. Jen tak si budete jisti, že kupujete kvalitní proteiny.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here