Přírodní tipy pro zdraví, díky kterým budete fit i v zimě

0
1195

Zima představuje pro lidský organismus zátěžovou zkoušku,kterou jen málokdo projde bez jediného zaškobrtnutí. Únava, stres a všudypřítomní bacili jen nahrávají tomu, že na vás pravidelně zasedne chřipka,nachlazení či nějaká velmi nepříjemná viróza. Víte, jak snížené imunitě během zimy předcházet? To se dozvíte v tomto článku.

Určitě se vám nejednou přihodilo, že jste z plného zdraví během několika hodin přešli do stavu naprostého vyčerpání. A co hůř – vaše únava otevřela dveře některé z nemocí, které v zimě číhají takřka na každém rohu.

První kroky v případě zhoršení vašeho stavu vás pravidelně vedou do lékárny. V ní nakoupíte řadu drahých přípravků a doplňků stravy, které vás mají během několika dní postavit na nohy. Často však příznaky nemocí pouze překryjí. Sice vám bude dobře, ale příčinu nemoci tyto preparáty dost často neřeší.

Než se do lékárny vydáte při léčbě nemocí příště, zkuste dát šanci některým ověřeným prostředkům, které pochází přímo ze srdce přírody. Uvidíte, že jsou často mnohem účinnější, než byste na první pohled mysleli.

Víte, jak přírodní léčba funguje a jaké prostředky byste určitě měli vyzkoušet?

Dýně

I když je dýně především podzimní potravinou, díky vysokému množství léčivých látek a vitamínů neuděláte chybu, pokud ji do svého jídelníčku zařadíte pravidelně.

Dýně obsahuje:

  • Vitamín A
  • Vitamín C
  • Vitamín E
  • Měď
  • Železo
  • Hořčík

A celou řadu dalších prospěšných živin, které jsou velmi důležité pro správné fungování lidského organismu. Také podporují jeho odolnost vůči nemocem.

Velkou výhodou dýně je bezesporu fakt, že z ní lze připravit řadu velmi chutných pokrmů. Vhodná je do koláčů, polévek, salátů a jíst ji lze i lehce upečenou.

Chutnat vám ale jistě bude i dýňová kaše, která vás ráno zaručeně postaví na nohy.

Recept na výbornou dýňovou kaši najdete zde: https://www.alchymystique.cz/eshop/dynova-kase-s-kapkou-esence-od-zlodeje

Rýmovník

Rýmovník je rostlina, kterou donedávna ještě skoro nikdo neznal. V posledních letech se ale její užívání velmi rozšířilo. Jak již její název napovídá, rýmovník je specialista na nachlazení a rýmu. Také vám ale pomůže s posílením imunity a zbaví vás zažívacích obtíží.

I když není rýmovník na první pohled nijak zvlášť nápadný, zcela určitě vás zaujme jeho charakteristická vůně. Ta vám může připomínat hned několik dalších rostlin. Nejvíce se však podobá něčemu mezi mentolem a eukalyptem.

V rýmovníku najdete:

  • Vitamín A
  • Vitamín C
  • Omega-6 mastné kyseliny

Nejlépe vám tato rostlina poslouží v případě, že si z ní uvaříte čaj. Lze jej ale i inhalovat v případě dýchacích obtíží či z něj svařit sirup, který můžete přidávat do čaje či do vody.

Rýmovník si můžete vypěstovat i v domácích podmínkách. Díky tomu jej budete mít kdykoliv po ruce. Velkou výhodou je, že během léta, kdy jeho léčivé účinky až tak nepotřebujete, vám prokáže službu jako účinný prostředek proti hmyzu.

Více o rýmovníku se dozvíte například tady: https://ifarmacie.cz/rymovnik/

Ricinový olej

Ricinový olej možná znáte především ze zkrášlujících přípravků. Hojně se používá v šamponech, krémech či jako přípravek pro podporu růstu řas. Krom toho má ale řadu dalších účinků, které vám pomohou při léčbě nemocí.

Ricinový olej pro vás bude výhrou i v případě, že vás trápí artritida, lupénka či jiné druhy ekzému. Olej má totiž schopnost zmírňovat kožní infekce a zbaví vás i nepříjemné bolesti. Vhodný je i v případech, že chcete ošetřit zevní poranění. Mezi ta se řadí především škrábance, řezné rány a podobně.

Z oleje lze dělat obklady, vlasové zábaly, používat jej jako sérum na řasy, ošetřovat s ním problematickou pleť, bolesti svalů a kloubů. Znám je také jako velmi účinné přírodní projímadlo.

Více o způsobech užívání ricinového oleje se dozvíte zde: http://tajemstvizdravi.cz/riconovy-olej/

Další přírodní tipy

Samozřejmě, tímto celý výčet léčivých darů přírody teprve začíná. Bohaté léčivé účinky má totiž i měsíček lékařský, který je vhodný na problémy s křečovými žilami, léčí záněty a tlumí křeče. Nejlépe jej upotřebíte ve formě masti, ale bude dobrý i jako čaj či kloktadlo.

Heřmánek vám zase pomůže zklidnit žaludek, pomáhá při zánětu spojivek a podporuje pocení, které je důležité během ozdravného procesu. Krom jiného heřmánkový čaj výborně chutná, takže jej lze podávat i malým dětem.

Příroda je zkušená čarodějka. Vyzkoušejte některé potraviny a plodiny z našeho seznamu a přesvědčte se sami.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here