Aby pohyb nebyl utrpením: Víte, jak si poradit s bolavými klouby?

0
376

Pohyb je přirozenou součástí lidského života. Někdy se alestane, že místo radosti jej provází bolest a utrpení. Zvlášť v případech, ževás trápí problémy s klouby. Jak si s touto bolestí poradit a případně ji zcela odstranit? To se dozvíte v tomto článku.

Klouby jsou jedním z nejdůležitějších prvků našeho těla. Díky nim jsou naše končetiny dokonale ohebné. Spolu se svaly jsou klouby sehranou dvojkou, která vás dovede takřka kamkoliv.

Jenže, ať už vlivem zranění, přetěžování, věku či nemoci sestává, že klouby začínají tuhnout a jejich používání doprovází nepříjemná bolest. Ta je pro postižené velmi limitující, protože ať chtějí, nebo ne, klouby jako lidé zkrátka používat musíme.

Lidé, kteří tímto handicapem trpí jsou mnohem více uzavření a vyhýbají se širokému spektru situací. Mezi ně patří například chůze po schodech. Zvlášť v případě, že tito lidé žijí v domě bez výtahu může docházet až k situacím naprosté izolace. Ta se pak samozřejmě odrazí na špatném psychickém stavu těchto jedinců.

Pokud jsou bolestivé klouby i váš problém, pak si můžete vybrat z celé řady možností, jak jej můžete řešit.

Proč vás bolí klouby?

Než se pustíme do samotného řešení, je dobré si povědět něco o tom, co za bolestí kloubů stojí. Nebudeme lhát. Důvodů, proč tomu tak je, je opravdu nepřeberné množství.

Najdete mezi nimi:

 • Úrazy kloubů
 • Artritidu
 • Lupus
 • Osteoporózu
 • Chřipku
 • Přetížení pohybového aparátu

A mnoho dalších.

Jak si lze povšimnout, řada důvodů nemá stejný spouštěč. Zatímco artritida či osteoporóza jsou nemoci, za přetížení a úrazy si lidé mohou většinou sami v důsledku své vlastní neopatrnosti.

Předejít úrazům kloubů při sportu lze vhodnou kloubní výživou: https://www.onefit.cz/kloubni-vyziva

K přetížení a úrazům kloubů dochází převážně u lidí, kteří se věnují intenzivnímu cvičení a nepodaří se jim odhadnout své síly.

Ať už vás ale klouby bolí z jakéhokoliv důvodu, měli byste věnovat zvýšenou pozornost kloubní výživě.

Kloubní výživa

Aby se mohly vaše klouby opět “nadechnout”, je potřeba jim věnovat trochu péče. Jedním z prvních kroků by měla být vhodná kloubní výživa.

S jejím užíváním je dobré myslet trochu dopředu a pravidelněji užívat jako součást prevence. Tedy ve stavu, kdy nemáte žádný problém¨a nic vás nebolí. Také v případě, kdy se věnujete extrémní fyzické aktivitě a lze předpokládat, že k opotřebení vašich kloubů dojde rychleji.

Ze hry ale nejsou ani ti z vás, kteří již bolestí kloubů trpí. Pro ty jsou na trhu dostupné přípravky, které jsou ušité na míru jejich náročným potřebám. Jejich velkou výhodou je, že dokáží zmírnit bolest již po několika dnech užívání.

Jedním z těchto přípravků je i tato kloubní výživa od společnosti Barny’s: https://recenzezdarma.cz/barnys-msm-sioux-recenze/

Mezi obvyklé látky, které kloubní výživa obecně používá jsou:

 • Kolagen
 • MSM (Methylsulfonyl­methan)
 • Glukosamin sulfát
 • Chondroitin sulfát
 • Želatina

Řada těchto látek je běžnou součástí lidských kloubů. Formou doplňků stravy se tedy tyto látky přirozeně doplňují. Některé z nich pak podporují fyziologické procesy, které vedou k posílení kloubů.

Co se týče formy jednotlivých přípravků, jejich spektrum je široké. V některých případech budete pojídat želatinové kostičky, jindy se výrobci přiklání ke kloubní výživě v prášku, kterou dle dávkování na etiketě zalijete sklenicí čisté vody. Svůj způsob užívání si tedy najde opravdu každý.

Další doporučení

Nakonec vám přinášíme několik tipů, kterými můžete přispět jak k prevenci, tak k rychlé úlevě při bolesti kloubů.

Možná se vám to bude jevit jako protimluv, faktem ale je, že nejlepší prevencí bolestivých kloubů je pravidelný pohyb. Proti bolesti v oblasti kloubů také velmi přispívá udržování přiměřené tělesné váhy.

Nesnesitelnou kloubní bolest odstraníte i pravidelným užíváním extra silné porce výživy: https://www.jakbytfit.cz/zdravotni-problemy/alavis-triple-blend-recenze/

Pokud ale nejste v situaci, kdy byste si mohli jedno či druhé dovolit, můžete si ulevit tím, že budete své tělo, a především klouby udržovat v teple. Na pomoc si ale můžete vzít i chladivé gely a ty aplikovat podle potřeby.

Své tělo rozhýbáte i v případě, že se naučíte bolestivá místa jemně masírovat.

Bolest kloubů dokáže postiženým řádně zkomplikovat život. Vy však nyní znáte způsoby, jak s tímto nepříjemným tělesným projevem bojovat.

Aby pohyb nebyl utrpením: Víte, jak si poradit s bolavými klouby?
5 (100%) 1 hlasů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here