Otevřete svoji náruč podzimu

0
754

Pokud i vy patříte mezi milovníky tepla a podzim ve vás vzbuzuje sklony k mrzutosti, změňte to už zkraje tohoto období! Naplánujte si něco nového a udělejte si z chladného období s posledním zbytkem léta nejlepšího přítele! 

Náš tip: S podzimem úbývá přirozeného denního světla, inspirujte se severskými národy a opatřete si LED pásek, náladová světýlka a spoustu svíček.

Naučte se otužovat

Že by vás do studené vody nikdo nedostal? Ale na druhou stranu, proč to nezkusit? Otužování je soubor metod a různých cviků jak posílit imunitu a podpořit organismus. Navíc, nejedná se pouze o plavání v rybníku či řece. Můžete se také pustit do cvičení ranní jógy na balkoně či otužování se vzduchem. Navíc teď je ta správná doba, kdy se země pomalu a postupně ochlazuje.

Rozehřejte útroby

Pokud jste spíše zimomřivý typ, tak krom několika svetrů můžete pomoci svému tělu zahřát se i zevnitř. Samozřejmě krom tolik oblíbených svařáčků a punču, si můžete také dopřát kvalitní čaje se skořicí či zázvorem, které mají právě termoregulační schopnosti. Navíc si je můžete ráno uvařit do termo hrnečku a vzít s sebou. Sáhněte po těch  opravdu kvalitních, jako jsou třeba značky Harney and Sons, English Tea Shop či čaje Twinings.

Hygge

Pohodový přístup k životu – tak by se dalo přeložit tohle tajemné severské slovo, které je v posledních letech skloňováno v časopisech, rozhovorech a dokonce i knihách. Kouzlo je najít si v každém okamžiku něco hezkého. Setkání s přáteli, dobré víno s dortem, měkká deka či jasné a dostatečné osvětlení v zimě. To vše je Hygge.

Lázně a sauny

Tady se pojí pohoda, teplo i relax v jednom. Kdy jindy si užijete horké prameny či solné sauny než v podzimním sychravém období? A po tom všem si zajít na dobrou večeři s partnerem je samozřejmě nutností.

Nové dovednosti

Výletování či práce na zahrádce pomalu končí. My tak máme více času věnovat se sobě a naučit se třeba něco nového, či potkat nové lidi. Omrkněte kurzy ve svém okolí a zapište se i do těch víkendových a vyzkoušejte, jaké je to být květinářkou, pekařkou chleba či tanečnicí latinské hudby.

Pamatujte, vše je o vašem přístupu a pohledu na věc.

 

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here