Olivový olej je zdraví, které najde uplatnění v každé kuchyni

0
1859

Zkusit to zase trochu zdravěji – přesně tohle je krédem řady tuzemských domácností. Shodit přebytečná kila, potěšit srdce a cévy, ale také se cítit lépe po psychické stránce. Odlehčit trochu jídelníček, dopřát si něco ze středomořské stravy a mít ze sebe radost, přesně v tomto pořadí. Pomoci lepší náladě a kondici může i olivový olej, třeba právě ten z istrijských svahů, který vyniká kvalitním zpracováním.

Výborná kombinace třeba s grilovanou rybou…

Kdo by vlastně ještě v dnešní době neochutnal olivový olej? Podobná pochoutka se hodí k mnoha různým pokrmům, její složení je až mimořádné – nenasycené mastné kyseliny tvoří až čtyři pětiny směsi, což dělá z oleje z oliv jeden z nejzajímavějších přírodních zdrojů těchto látek. Připočtěme antioxidanty a minerální látky, které se při rafinaci bohužel ztrácejí. Olivový olej Chiavalon je oceňován po celém světě, nejen proto, že pomáhá hubnout a podpoří trávení, zamezí například i vzniku bolestivých žaludečních vředů a žlučníkových kamenů.

Studie prokázaly, že středomořský životní styl, spojený právě s konzumací olivového oleje, ochrání srdce a cévy, zmírňuje zánět a zabraňuje vytváření krevních sraženin. Dokáže také výrazně snížit krevní tlak. Což je rozhodně zajímavá kombinace, že? Sklony k dědičnému kardiovaskulárnímu onemocnění tak lze efektivně zažehnat!

Olivy jsou kalorické, ale není tuk jako tuk

Svět zdraví aneb vždycky víte, co máte zrovna na talíři. Po olivovém oleji se netloustne (a to dokonce ani ve větších porcích), právě naopak, jeho využití je možné třeba i při různých redukčních dietách. Extra panenský olivový olej sice nabídne porci kalorií, ale na druhou stranu – jde o tuk, který je pro tělo velmi prospěšný, podobně jako ten z ořechů. Díky zpracování za studena si uchová vše, co má mít, včetně delikátního aroma, které osloví nejen vaše návštěvy…

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here