Odlehčení po Vánocích: jak na to?

0
388

Prosinec je pro většinu z nás měsíc stresu, shonu a nedostatku odpočinku a na konci pak také přemírou jídla, alkoholu a málo pohybu. Jak svému tělu pomoci se rychle vrátit do pohody? Stačí jen málo.

Detoxikace je moderní pojem, který se používá i v souvislosti s drastickými dietami a dlouhými půsty. Stačí však jen změnit některé návyky a vaše tělo bude v lepší kondici a vy plni energie. Nezdravá strava, stres i nedostatek spánku se projeví zpomalením metabolismu, únavou, nehezkou pletí a často také špatnou náladou. Změňte své návyky, odlehčete tělu a budete se brzy cítit zase lépe. Nemusíte ani čekat do Vánoc.

Pitný režim

Základ všeho je pitný režim, tedy dostatek tekutin pro správné fungování organismu. Ideální je čistá voda, pomáhá odplavovat z těla toxiny, můžete ji dochutit šťávou z citrusů nebo bylinkami. Zkuste omezit kávu a alkohol a vynechte slazené limonády a kolové nápoje.

Hýbejte se

Nemusíte hned běžet do fitka a udřít se při první lekci, důležitější je pravidelnost. Procházka se psem nebo kousek chůze cestou z práce rozproudí krev, zahřeje a strávíte čas na čerstvém vzduchu. Nebojte se zimy, jen se nezapomeňte pořádně obléct.

Myslete dopředu

Máte hlad během nákupů a tak si koupíte první, co potkáte. Běžný scénář většiny z nás, fast foody a bagety jsou téměř součástí našich životů. Vyplatí se ale doma na chvilku zastavit a popřemýšlet nad tím, co nás po celý den čeká a připravit si svačinu s sebou. Vhodná alternativa v zimě je smoothie, nápoj z ovoce a zeleniny plný vitamínů. Jeho příprava není nijak složitá, vše co chcete nakrájíte a kuchyňský mixér Orava se postará o vše ostatní. Nerezový šestičepelový nůž a výkon až do 30 000 otáček bez problémů rozmixují i tvrdé suroviny, jako jsou ořechy nebo obilí. Všechny suroviny zpracuje mixér tak, že v nich zůstanou výživné látky, vitamíny i minerály, což především v zimě naše tělo potřebuje i pro posílení imunity. Kromě smoothie můžete jako svačinu sobě nebo dětem připravit i různé ovocné šťávy a pyré, polévky nebo ovocné dezerty. Mixovací nádoba má objem 2 litry a tak se do ní vejdou svačiny pro celou rodinu.

Nejezte vše hned

Nechte své tělo odpočinout od všech chemických konzervantů, dochucovacích látek a dalších ne zrovna zdraví prospěšných věcí a také od těžkých jídel. Na Vánoce i Silvestr není o mastná a kaloricky vydatná jídla nouze a tak si od nich dejte chvilku pauzu. Vsaďte na luštěniny, zeleninová jídla, rybí maso, vynechte polotovary a smažená jídla.

Užít si vánoční svátky i oslavy konce roku zakázané není a pokud si je odepřeme, můžeme mít jen sami špatný pocit, že nám něco chybí a o něco jsme přišli. Zkuste ale svému tělu pak pomoci, dopřát mu čas na regeneraci a odlehčení. Budete se cítit lépe i méně unavení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here