O pleť i vlasy je vhodné pečovat i zevnitř!

0
733

Každá žena chce být krásná. A ta, co praví, že nikoliv, lže. Tvar obličeje a jeho rysy, pokud se nechceme svěřit do péče plastických chirurgů, zřejmě nezměníme. Kvalitu pleti a vlasů ale ano!

Pojem vnější péče o pleť a vlasy je známý zřejmě každému z nás. Používat bychom měli kvalitní kosmetiku vhodnou pro náš typ pleti a vlasy (na ty je skvělý růžový olej). Vhodné kosmetické přípravky volíme buď na základě vlastní zkušeností (používáme ty, které nám vyhovují), doporučení kosmetičky či, tíží-li nás nějaký problém, dermatoložky.

Vnitřní péče

A pak máme péči o pleť a vlasy vnitřní. Tou mimo jiné je i strava, kterou konzumujeme. V podstatě vše, co sníme, se nějakým způsobem podílí na stavu naší pokožky, nehtů a vlasů. Pokožka je například velmi citlivá na nedostatek živin, proteinů, esenciálních mastných kyselin, vitaminu A a C, železa a zinku. A právě tyto složky je třeba tělu dodávat, ať již ve stravě samotné či prostřednictvím kvalitních doplňků stravy,

Potrava a doplňky stravy pro pleť

V rámci vnitřní péče o pleť se doporučuje konzumace ovoce, zeleniny, celozrnných produktů, avokáda, ořechů, semínek a dalších. A toužíte-li po mladistvé pleti bez vrásek, zaměřte se také na dostatečný přísun kolagenu. Ten se v přirozené formě vyskytuje ve vajíčkách, citrusech, paprikách a celé řadě dalších potravin. Problém je, že nevíme, v jakém množství. Proto je vhodné dodávat jej tělu ve formě doplňků stravy, pravidelně užívat tzv. kolagen na pleť. V žebříčku, jehož cílem bylo najít nejlepší kolagen na pleť, se na prvním místě ocitl beauty drink Collavio Exclusive Mango značky Luvené.

Potrava a doplňky stravy pro vlasy pro vlasy

K hustým a lesklým vlasům vám dopomohou vejce, citrusové plody, hnědá rýže, ústřice, zelená listová zelenina, některé druhy ořechů, losos, čočka či jogurt. Nebo k tomu určené doplňky stravy. Těch je na trhu opravdu spousta a vybrat z nich ten nejlepší je pro laika velmi těžké. Sháníte-li ty nejlepší vitamíny na vlasy, řiďte se nezávislými recenzemi. Ty nejkvalitnější produkty (například Curapil) v každém případě spolu s nezbytnými vitamíny a minerály obsahují také pivovarské kvasnice a aminokyseliny.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here