Meruňkový olej a jeho tajemství – kde sehnat online

0
2617

Pod sametově oranžovou slupkou meruněk se skrývá šťavnatá dužina plná cenných látek a zdánlivě nevyužitelná jádra, ze kterých se lisuje kvalitní a všestranně využitelný olej.

Pod sametově oranžovou slupkou meruněk se skrývá šťavnatá dužina plná cenných látek a zdánlivě nevyužitelná jádra, ze kterých se lisuje kvalitní a všestranně využitelný olej.

Obsah článku

Pro silnou imunitu

Meruňkový olej se získává šetrnou metodou lisování za studena, díky čemuž si uchovává veškeré bioaktivní látky, které by tepelnou úpravou (rafinací) byly znehodnoceny. Olej má vysoký obsah zdraví prospěšných nenasycených esenciálních kyselin, zejména olejové a linolové, obsahuje množství vitaminů, minerálů a dalších důležitých látek. V oleji se nachází významná látka vitamin B17 (laetril), jehož účinky jsou velice pestré, ale nejvýznamnější je pomoc při prevenci i léčbě rakoviny. Meruňkový olej zvyšuje odolnost organismu proti nemocem, je vynikající na posílení srdce, cév a žil, upravuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáhá vyrovnat kolísavý krevní tlak, čistí ledviny a močové cesty a pozitivně ovlivňuje činnost štítné žlázy. Zklidňuje nervový systém a pomáhá proti nespavosti.

Pro zdraví i chuť

Oleje lisované za studena jsme zvyklí používat zejména v kuchyni., obecně známý je panenský olivový olej. Meruňkový olej se užívá v malých množstvích – půl čajové lžičky denně, užíváme ho před jídlem nebo hotové jídlo pokapeme. Hodí se do studené kuchyně, na palačinky a lívance, poháry, jako příměs do tvarohu nebo jogurtu, ke sladkým těstovinám apod.

Pro krásu

Meruňkový olej má přirozené jemné aroma a dodává výživu suché pokožce. Pro svojí lehkost je ideální na masáže, neboť velmi dobře proniká pokožkou a dokonale se vstřebává. Není ani tak mastný jako jiné oleje a lze jej s jinými oleji mísit – což rádi využívají profesionální maséři. Meruňkový olej přispívá k hydrataci pokožky, zvláčňuje ji, regeneruje a omlazuje, příznivě působí i na pokožku s ekzémy. Je vhodný i na citlivou pokožku dětí včetně novorozenců.

Jak olej uchováme

Při nákupu oleje se řídíme dobou trvanlivosti uvedenou na obalu, po otevření ho uchováváme v ledničce a spotřebujeme do tří měsíců. Olej nesmí se vařit ani ohřívat.

Meruňkový olej – online prodej!

dostupný zde

AUTOR:

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here