Padání vlasů – Máte pocit, že vám padají vlasy?

0
3581

Vlasy jsou součástí našeho těla již od dětství a ztratit je na nás působí jako velká změna. Změní se naše vzezření a to jak vypadáme ovlivňuje naší psychiku a sebevědomí.

Vypadávání vlasů je v dnešní době velmi častým problémem u mužů i u žen. V tomto článku se dozvíte proč dochází k padání vlasů a doporučíme vám jak zastavit příznaky alopecie. Ne všechny produkty jsou efektivní, protože rozlišujeme několik tipů vlasů a na každý tip vlasů působí jiný produkt. Pomůžeme vám vybrat tu nejlepší metodu právě pro vás.

Příznaky můžeme pozorovat při česání, když se nám zdá, že v hřebeni zůstává více vlasů, nebo když najdeme vlasy na poštáři nebo se někdo zmíní o tom, že máme velké množství vlasů na oblečení.

Z pohledu věku, vypadávání vlasů se může objevit v kterékoli fázi života. Statistiky mluví o tom, že ve věku 30 let se vypadávání vlasů vyskytuje u 1/3 populace a ve věku nad 50 let u 1/6 populace.

Proč dochází k vypadávání vlasů?

Základní příčiny vypadávání vlasů jsou rozděleny do dvou kategorií: fyzická a psychická. Ty nejčastější uvádíme zde:

  • Genetika: nejčastější příčinou a předpokladem k alopecii či nadměrnému vypadávání vlasů je naše vlastní genetika. Pokud někdo z našeho blízkého rodinného kruhu trpí padáním vlasů, šance, že budeme mít ten samý předpoklad se mnohonásobně zvyšuje.
  • Konzumace léčiv, léků: lidé, kteří jsou nuceni podstoupit léčbu u které je třeba konzumovat větší množství léčiv mohou mít problémy s nadměrným vypadáváním vlasů
  • Stres: v období se zvýšenou zátěží vedoucí ke stresu prochází tělo řadou interních změn, které mají přímý vliv na zdraví a naše každodenní návyky. Jíme a spíme nepravidelně, nedodržujeme pitný režim, atd. a to má přímý vliv na kvalitu našich vlasů
  • Sezonní změny: v přechodných obdobích, kdy dochází ke změnám teploty, může dojít k většímu vypadávání vlasů, protože náš organismus je v těchto momentech více náchylný.
  • Nutriční nedostatky: potraviny a příjem stravy přímo ovlivňují kvalitu našich vlasů. Pokud nemáte čas na vaření a konzumujete mražené výrobky, potraviny s převahou nasycených tuků, smažená jídla nebo “hotovky” vězte, že se to projeví i na vlasech.
  • Věk: S přibývajícím věkem se zpomalují vitální procesy v těle. Objevují se šediny a vlasy jsou křehčí a snadněji vypadávají.
  • Rutinní používání přístrojů, které přímo škodí kvalitě vlasů: sušičky, žehličky na vlasy, kulmy apod.

Preventivní metody, které bojují proti vypadávání vlasů

V některých případech je možné, že vlasy začnou znovu dorůstat. Může dojít k regeneraci a vlasy budou opět v plné síle. Pokud však chcete vlasům trochu pomoci a mít je do budoucna pevnější a zdravější, je třeba vybrat metodu vhodnou pro váš typ vlasů.

Tabletky: tablety nebo potravinové doplňky stravy pro zdravé vlasy působí na organismus přímo, je tedy velice důležité sledovat vhodné složení každého produktu. Některé produkty obsahují velmi agresivní chemické přísady. Na druhou stranu například přípravky s Minoxidilem jsou velice prospešné. Minoxidil působí jako vazodilatador, rozšiřuje cévy a tak stimuluje vlasový kořínek a výživu celého vlasu.

-Šampony: používat pouze šampony nestačí. Jsou dobré jako doplnění každodenní péče. Nejlepší šampony na trhu obsahují proteiny, které regenerují kutikulu, šupinatou vrstvu, která chrání vlas před vnějšími vlivy.

Séra s epidermálním růstovým faktorem: běžně obsahují aminokyseliny a vitamíny skupiny B. Některé studie ukázali, že produkty s epidermálním růstovým faktorem předchází vzniku alopecie a pozitivně ovlivňují tvorbu nových vlasů.

Ošetření pomocí spreje: důležité je opět jeho složení. Ty nejlepší jsou ty, které obsahují vitamíny proti vypadávání vlasů a minerály. Výhodou sprejů je jejich nenáročná aplikace a účinost.

Laser: jeho úspěch spočívá v působení přímo na krevní oběh. Existují různé stupně intenzity, které stimulují průtok krve a odstraňují škodlivé látky.

-Léčba kmenovými buňkami: při této metodě jsou odebrány vzorky krve pacienta z oblastí, kde nemá vlasy. Tato metoda je velice úspěšná, ale zatím se stále ještě vyvíjí.

Doporučujeme Foliactive

Mezi velice vyvážené produkty patří Foliactive. Vybrali jsme tuto značku, protože pracuje se 100% přírodními ingrediencemi, které působí jako prevence proti padání vlasů. Navíc nabízí hned tři různé způsoby užití: tabletky, sprej a laserový hřeben.

Foliactive tabletky (užívat perorálně) a Foliactive Sprej (vlasová voda), oba dva produkty pomáhají vyživovat vlasové folikuly. Obsahují celou řadu vitamínů a minerálů, dále stimulanty s růstovým faktorem (jako je např. Pyridoxin), výživou a regulátory, které působí na mazové váčky.

Kromě toho laserový hřeben (Folilaser) kombinuje účinky laseru a vibrační masáže. Počítá s patentovanou technologií Vibratonix, která jemně masíruje pokožku hlavu a stimuluje její tak prokrvení.

Ve srovnání s jinými metodami jeho použití je bezbolestné a pohodlné.

1/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here