Connect with us

Přírodní medicína

Květiny, které léčí

Published

on

Domácí květiny nemusí být pouze pěkné na pohled. Řada rostlin v domácnosti přispívá ke zdravějšímu ovzduší a působí proti negativním látkám v okolí…

Kateřina Pařízková & redakce

Všichni známe alespoň nějakou tu domáci květinu. Že ne? Tak vzpomínejte na základní školu, květinářství, kde jste kupovali květinu pro maminku, slečnu či chlapce. Vzpomeňte na to, když jdete po ulici a vidíte v oknech květináče s květinami. Lidé se jimi často obklopují kvůli jejich kráse, kvůli kousku přírody blízko sebe v celé té šedi měst. Poslední dobou se pokojové květiny vyhledávají nejen z estetického hlediska a z důvodu relaxace při koukaní na ně i při péči o ně. Dalším důvodem je i jejich léčivá schopnost. Některé pokojové rostliny totiž umí účinně absorbovat případné škodlivé plyny, které se v místnosti mohou vyskytovat.

Rostliny působí proti negativním látkám

Zdraví škodlivé látky jako například formaldehyd či benzen, které se ve vašem prostředí mohou nacházet (nebo např. unikat z kancelářského vybavení a počítačů) mohou být jednoduše v našem okolí minimalizovány dobře známými rostlinami. Princip je jednoduchý: Malé otvory v listech rostlin dokážou odebírat takové škodlivé látky ze vzduchu. Toxické výpary pak kromě listů stejně účině likvidují kořeny rostlin a některé bakterie, které obsahují.

Pěstovat rostliny doma nebo v kanceláři je velmi jednoduché. Dosáhnete tak nejen toho, že to u vás bude lépe vypadat, ale i více čistého vzduchu.

Informace o negativních látkách v našem prostředí

 

 

Jaké rostliny rostliny na tyto negativní látky

 • Gerbera
 • Břečťan popínavý
 • Palma horská
 • Dračinec
 • Chrysantéma
 • Toulcovka (Lopatkovec)
 • Dračinec (dracéna)
 • Tchýnin jazyk

AUTOR: Kateřina Pařízková (s využitím informací z portálu Tipy a inspirace)

AUTOR:

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přírodní medicína

Homeopatie

Published

on

By

Autor: Petr Hoffmann, www.hpph.cz

V následujícím článku se Vám pokusím v kostce představit tuto fascinující léčebnou metodu, která v rukou zkušeného homeopata dokáže někdy až zázračně navracet zdraví. Homeopatie si za období své existence (cca 220 let) vydobyla nezastupitelnou pozici mezi léčebnými metodami a přesto, že je považována mnohými za kontroverzní, její pomoc vyhledává stále více lidí po celém světě. Mezi důvody pravděpodobně patří i fakt, že v posledních letech jsme svědky mohutného nárůstu výskytu tzv. „civilizačních onemocnění“ a syndromů, se kterými si konvenční medicína neví rady.

Na úvod musím předeslat, že celý článek se týká homeopatie KLASICKÉ, což je léčebný systém, vycházející z původních poznatků zakladatele homeopatie, německého lékaře Samuela Hahnemanna. Zdůrazňuji to proto, že později začly vznikat a stále vznikají nové homeopatické směry, které se od klasické homeopatie odklání. Většina klasických homeopatů, včetně mě, se s těmito novými metodami neztotožňuje, neboť se nezakládají na vědeckém podkladu.

Jak homeopatie vlastně funguje?

V homeopatii neléčíme nemoc jako takovou, ale pomáháme organismu posílit vlastní obranné mechanismy tak, aby dokázal chorobu překonat sám (pokud je to možné).

Pro názornější vysvětlení použiji srovnání s konvenční medicínou – přesněji s aplikací léků, potlačujících symptomy choroby – alopatií.

Alopatie = z řeckého állos (rozdílný) + páthos (utrpení, trápení, bolest)
Homeopatie = z řeckého hómoios (podobný) + pathos
Oba termíny zavedl koncem 18.století Samuel Hahnemann.

Náš organismus se v průběhu celého života snaží udržet rovnováhu – stav zdraví na úrovni fyzické i duševní. Používá k tomu různé obranné mechanismy. Potíže, které pacienta obtěžují, tzn. způsobují jemu (nebo jeho okolí) určitý diskomfort, nazýváme symptomy. Konvenční medicína diagnostikuje soubor symptomů jako určitou chorobu. Na tuto chorobu pak často použije lék působící proti těmto symptomům (alopatie), jinými slovy tyto symptomy potlačí. V homeopatii nevnímáme symptomy jako chorobu samotnou, ale jako prostředky, kterými se organismus snaží nastolit ztracenou rovnováhu. Proto je logické, že se pomocí homeopatického léku snažíme tuto snahu podpořit.

Jako příklad uvedu horečku. Homeopaté věří, že horečka není způsobena přímo viry či bakteriemi, ale že je to náš obranný mechanismus, který ji vytváří a snaží se zvýšením celkové tělesné teploty přemnožené mikroorganismy zahubit. My se tedy snažíme podat lék, který podpoří organismus v tom, o co se sám snaží. Proto se často po aplikaci správného homeopatického léku dostaví zhoršení stavu, nicméně proces uzdravení je pak o to rychlejší. Pokud se naopak horečka potlačí, rekonvalescence trvá déle nebo dokonce není úplná.

Dalším rozdílem je to, že konvenční medicína léčí pouze na fyzické úrovni, zatímco homeopaté věří, že symptomy, které organismus produkuje, jsou pouze projevy vnitřní nerovnováhy, na kterou je nutno zacílit správným lékem. Jakmile je opět nastolena vnitřní rovnováha, symptomy zmizí.

Při konzultaci se homeopat snaží nalézt lék (similimum), který se co nejvíce podobá aktuálnímu souboru symptomů konkrétního člověka. Jde o náročný proces, který vyžaduje výborné znalosti jednotlivých léků a homeopatické teorie. Proto se nedoporučuje jakákoliv homeopatická samoléčba pomocí literatury nebo informací z internetu. Homeopatie v rukou nezkušeného totiž nemusí být vždy neškodná.

A jak zjišťujeme účinky jednotlivých léků? Každý nový homeopatický lék se zkouší podáváním zdravým dobrovolníkům a sledováním symptomů, které u nich lék vyvolá. Pokud se zkoušená substance podává člověku dostatečně dlouho, začnou se dříve nebo později u každého jedince bez ohledu na věk, pohlaví nebo zdravotní stav projevovat reakce na danou substanci (symptomy léku).

Jaké jsou možnosti homeopatie?

Klasická homeopatie nikdy netvrdila, že dokáže vyléčit jakékoliv onemocnění. Nevratné orgánové změny nelze napravit žádnou metodou (i když existují např. případy cukrovky II. typu, ve kterých se homeopatickou léčbou podařilo obnovit Langerhansovy ostrůvky).

V homeopatii také rozlišujeme, zda je daný případ léčitelný nebo neléčitelný. Nezáleží zde tolik na diagnóze, ale především na úrovni zdraví. Zkušený homeopat dokáže rozpoznat celkovou úroveň zdraví daného člověka a poté stanovit, zda je léčitelný nebo ne. Dokáže také určit prognózu a odhadnout délku léčby. Pokud je člověk na léčitelné úrovni zdraví, je v homeopatii téměr lhostejné, jaká je lékařská diagnóza. Stejně tak může být léčitelná rakovina nebo mentální retardace jako může být neléčitelný ekzém a naopak.

Musím zdůraznit, že existují situace a odvětví medicíny, ve kterých není rozumné nebo efektivní homeopatii použít. Například život ohrožující infekce, sepse, chirurgické odstranění nádorů, nebo úrazy a moho dalších. Při úrazových stavech může homeopatie výrazně urychlit rekonvalescenci, ovšem dát nohu do sádry nebo zašít tržnou ránu homeopatické léky nedovedou.

Co je cílem homeopatické léčby?

Stav zdraví. Jeho definici velmi výstižně formuloval Prof. George Vithoulkas: „Zdraví znamená být osvobozen od bolesti fyzického těla, dosáhnout pocitu pohody na fyzické rovině; být osvobozen od vášně, čehož důsledek je stav dynamického klidu a vyrovnanosti na emocionální rovině; a být osvobozen od sobeckosti na mentální rovině, což má za následek absolutní ztotožnění se s Pravdou.“ (1)

Cílem tedy je, aby člověk po léčbě zůstal zdráv na všech úrovních, bez potřeby jakýchkoliv léků. Pokud to kvůli závažnosti a stádiu nemoci není možné, tak alespoň zabránit dalšímu rozvoji choroby tak, aby se nemusely zvyšovat dávky alopatických léků. U nevyléčitelných případů je cílem snížit utrpení nemocného na minimum a zajistit maximální komfort po zbytek života. I zde má homeopatie znamenité výsledky a dokázala již mnohokrát prodloužit život při současném zachování kvality života, komfortu a schopnosti „nemocného“ být aktivní a tvořivý.

Použitá literatura: 1. George Vithoulkas – Homeopatická věda, nakl. Alternativa, 1997, ISBN: 80-85993-35-X

AUTOR: Petr Hoffmann, www.hpph.cz

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Přírodní medicína

Zerex – Recenze a zkušenosti tabletek na erekci

Published

on

By

Zerex - tablety na podporu erekce
Zerex - tablety na podporu erekce

Zerex – tablety na podporu erekce

Co je Zerex

Zerex je čistě přírodní kombinace extraktu z tradičních bylin a důležitých aminokyselin.
Zvyšuje libido a chuť na sex, zlepšuje erekci, výdrž a kvalitu sexuálního styku. První účinky nastupují do 60 minut a trvají 36 hodin. Na rozdíl od konkurence nepřichází žádná bolest hlavy a žaludeční problémy. Zerex je certifikovaný doplňek stravy.

Má příznivý vliv při řešení neplodnosti, impotence, slabé erekce a problémů s prostatou. Hýčkejte si svůj penis a potenci, získáte vyšší sebevědomí.

Chcete být v posteli aktivní a podpořit svoji výdrž nejen tabletkami? Můžete vyzkoušet gely nebo krémy pro silnější erekci. Dobrým pomocníkem vám můžou být i různé druhy erotických pomůcek pro muže. Pro delší erekci jsou vhodné návleky na penis, vakuové pumpy nebo erekční kroužky.

Hýčkejte si svůj penis a potenci, získáte vyšší sebevědomí.

Další výhody tabletek Zerex

 • zvyšuje libido a chuť na sex
 • bez lékařského předpisu
 • žádná bolest hlavy jako u konkurence
 • účinkuje do 60 minut a účinek trvá až 36 hodin
 • důvěřují nám tisíce Čechů
 • vhodné i pro seniory

Dle našich informací se nyní tablety Zerex neprodávají v lékárnách, nicméně by se brzy mohly objevit např. lékarně Dr. Max, BENU a dalších.

Srovnání tablet Zerex a některých konkurenčních pilulek

Zerex: nástup do 60 minut – účinek do 36 hodín – žádná bolest hlavy – certifikované složení

Konkurence: slabý účinek – krátke trvání – bolest hlavy – necertifikované složení – třeba užít víc tablet

srovnání tablet na erekci Zerex a konkurence

srovnání tablet na erekci Zerex a konkurence

Více než 80% mužů potvrzuje účinnost tabletek Zerex a zlepšení erekce

PŘEJÍT DO OBCHODU

Varianty Zerexu

 1. Zerex Klasik: Zvyšuje libido a chuť na sex s nástupem do 60 minut a trváním až 36 hodin. Nástup erekce do 60 minut a trvání až 36 hodin při požití jedné tabletky.
 2. Zerex Extralong: Zvyšuje chuť na sex a prodlužuje erekci až o 30 minut. Vhodné pro lidi s rychlým vyvrcholením. Nástup do 60 minut a trvání až 36 hodin.
 3. Zerex Ultragold: Dlouhodobě udržuje sexuální kondici, ideální užívání minimálně 3 měsíce. Vhodný pro seniory. Posiluje imunitu, zvyšuje hladinu testosteronu a snižuje stres.

Zerex Klasik

Zerex Klasik Zvyšuje libido a chuť na sex, zlepšuje erekci, výdrž a kvalitu sexuálního styku. První účinky nastupují do 60 minut a trvají až 36 hodin. Stačí užít jen jednu tabletku. Zerex je crtifikovaný doplňek výživy.

Zerex Klasik krabička

Zerex Klasik krabička

12 tablet za cenu 720 Kč, 1 tabletka vyjde na 60 Kč

Složení a účinné látky: Tribulus Terrestris 150mg, L-arginin 50mg, Maca 50mg, L-lyzin 50mg, Teobromín 50mg, L-Citrulín 50mg. Povolená výrobní odchylka +/- 10mg.

Hlavní určení: pomáhá na problémy s nedostatečnou a nebo nekvalitní erekcí a také se sníženou chutí na sex.

PODROBNOSTI O ZEREX KLASIK

Zerex Extralong

Zerex Extralong zvyšuje libido, chuť na sex a prodlužuje délku pohlavního styku o 30 minut. Vhodné pro lidi s rychlým vyvrcholením (například mladší generace). První účinky nastupují do 60 minut a trvají 36 hodin. Stačí užít jen jednu tabletku. Zerex je certifikovaný výživový doplňek.

Zerex Extralong krabička

Zerex Extralong krabička

12 tabletek za cenu 850 Kč, 1 tabletka vyjde na 71 Kč

Složení a účinné látky: Tribulus Terrestris 100mg, L-arginin 50mg, Maca 50mg, Ženšen 50mg L-lyzin 50mg, Teobromín 40mg, Pestřec mariánský 30mg, L-Citrulín 30mg. Povolená výrobní odchylka +/- 10mg.

Hlavní určení: pro muže, které trápí rychlé a předčasné vyvrcholení, přičemž prodlužuje délku pohlavního styku až o 30 minut.

PODROBNOSTI O ZEREX EXTRALONG

Zerex Ultragold

Zerex Ultragold dlouhodobě udržuje sexuální kondici, ideální užívání minimálně 3 měsíce. Vhodný pro seniory. Posiluje imunitu, zvyšuje hladinu testosteronu a snižuje stres. Má příznivý vliv při řešení neplodnosti, impotence, slabé erekce a problémů s prostatou.

Zerex Ultragold krabička

Zerex Ultragold krabička

120 tabletek za cenu 1600 Kč, 1 tabletka vyjde na 13 Kč

Složení a účinné látky: Tribulus Terrestris extrakt 40% saponinů 300mg, Maca (Lepidium meyenii) extrakt 10:1 200mg, Schizandra chinensis extrakt 4% schizandrinu 200mg, Zinek (Laktát zinečnatý) (200% RVH) 20mg, Vitamín B2 (riboflavín) (200% RVH) 2,8mg, Vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid) (200% RVH) 2,8mg, Měď (glukonan měďnatý) (200% RVH) 2mg, Vitamín B12 (kyanokobalamín) (200% RVH) 5µg. Povolená výrobní odchylka +/- 10mg.

Hlavní určení: pomáhá jako dlouhodobá prevence před snížením libida, čímž zvyšuje chuť na sex. Doporučuje se hlavně pro seniory, protože s věkem se přirozeně snižuje chuť na sex.

PODROBNOSTI O ZEREX ULTRAGOLD

Zerex – video

Hodnocení a zkušenosti s tabletami Zerex

Miloš: O Zerexu jsem se dozvěděl z internetu jeli-koš jsem měl uraz krvácení do mozku Zerex mi hodně pomohl s intimním životem

Nikdy jsem si nemyslel ze s erekci mam problem az kym jsem nevyzkousel Zerex. Doporucuji ja i moje partnerka

Peter: Na rozdíl od podvodných (např. Clavin) účinkuje a to dokonce i dlouhodobě.

Anonym: Je skvělý, zcela bez vedlejších účinků.

ZAŽÍT POŘÁDNOU EREKCI

Účinnost byla jednou lepší podruhé o něco menší …

Anonym: Účinky výborné ,pevná erekce, delší styk

Zerex mi pomohl dosáhnout silnější a delší erekci ai manželka je spokojená

Určitě funguje vlastní zkušenost

Anonym: Co píšou o Zerexe to vse je opravdové … když vezmu Zerex za 45-minut má účinek.

Anonym: Seznámil jsem se o produktu prostřednictvím internetu. Pomohl mi při návštěvách cetra asistované reprodukce, kde jsem musel překonat stres a odpovědnost při plánech s početím dítěte. Momentalne čekáme přírůstek, manželka je v 5. měsíci těhotenství i díky Vašemu produktu.

byl jsem velmi spokojený doporučuji to kazdemu 36 hodin trvat opravdu jako je i psaná velmi spokojny

ZAKOUPIT ZEREX

3.5/5 - (8 votes)
Continue Reading

Přírodní medicína

Maca – energie z přírody – Kde koupit online

Published

on

By

Maca je prastará bylina pocházející z peruánských And, kde roste ve výškách 4 000 – 5 000 metrů nad mořem. (Pokračování textu…)

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Nové články

Copyright © 2024 ZdravaVyziva.net