Jídelní příbory pro každodenní stolování: Jak vybrat ty pravé?

0
132


Příjemná společnost, elegantně prostřený stůl a krásně vonící večeře. Vypadá to jako idylka, ale chybí tu dost zásadní věc, bez kterého byste si takový večer zas tak neužili, a to jídelní příbory. 

Když dáte prostor své fantazii a prostřete dokonalou tabuli, ať už pro dva či pro skupinu, vhodně zvolená sada příborů je přesně to, co vaše hodování posune o úroveň výše. 

Jak ji ale vybrat? Poradíme vám, která kritéria sledovat, abyste zakoupili kvalitní produkt, který vám bude sloužit celý život.

Vsaďte na poctivost a kvalitu

Ne nadarmo často slýcháváme frázi „zlaté české ručičky“. Právě u nás se zrodilo plno úspěšných firem a jednou z nich je i Porkert. Důkazem o jejím úspěchu je to, že spoustu z nás při stolování provází již více než 130 let

Koncem 19. století ji založil Josef Porkert, když si pronajal Růženinu huť v Orlických horách. Podnik prošel dvěma požáry, ale v obou případech se díky Josefově houževnatosti a pracovitosti jeho synů a později i vnuků, opět postavil na nohy. 

Tato historie se odráží i do výrobků této firmy. Jsou poctivé a navržené na základě dlouholetých zkušeností, vycházejících z usilovné práce několika generací Porkertů.

Dost možná si vzpomenete na ikonické litinové mlýnky na maso Porkert, které jste vídali uložené ve spíži vaší babičky či prababičky. Začátkem 20. století si mlýnek získal celé Rakousko-Uhersko a později také Československo. 

Firma časem rozšířila své portfolio o jídelní příbory, kvalitní kuchyňské nože a krájecí desky. Sady příborů čerpají z čistého a elegantního designu

A jak tedy vybrat?

Už víme, že poctivá práce je základním předpokladem pro vznik kvalitních produktů. Pojďme si ale představit několik základních kritérií, která vás dovedou k příborům podle vašich představ a požadavků

V první řadě je třeba si ujasnit, jaký počet příborů budete potřebovat. Stolujete pouze ve dvou, máte rodinu nebo jste milovníky velkých oslav? Klasická sada příborů obsahuje 24 kusů, tedy šest vidliček, nožů, polévkových lžic i kávových lžiček, což za běžných okolností bohatě stačí. 

Důležitý je také materiál – správně by měly být jídelní příbory vyrobené z kvalitní nerezové oceli. Použitý materiál by měl splňovat ISO 1.4301, případně ISO 1.4021. Nejkvalitnější příbory jsou vyrobeny z nerezové oceli jakosti ČSN EN 1.4301 a jídelní nože poté z nerezové oceli jakosti ČSN EN1.4021. Nemělo by chybět ani kvalitní leštění, která podporuje odolnost příborů.

V neposlední řadě je důležitý také samotný styl, v jakém jsou příbory vyrobeny. Ozdobné kousky mají své místo u sváteční tabule, ale na každodenní stolování nemusí být vždy to pravé. 

Jednoduché elegantní tvary a celokovové provedení decentně doplní každé nádobí a jen tak se vám neokouká.

Rodinné hodnoty v každém kousku

V době nadnárodních koncernů, kdy kvantita často převyšuje kvalitu, si společnost Porkert zachovala ráz rodinné firmy. I po letech se stále drží vlastních zásad a zakládá si na lidském přístupu, který do podnikání vnesly již první generace Porkertů.

Mít možnost se na někoho stoprocentně spolehnout je stále vzácnější. Společnost Porkert vyrábí jídelní příbory s láskou a v souladu s rodinnými hodnotami. S touto značkou si budete pobyt v kuchyni i posezení u jídelního stolu skutečně užívat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here