Jak zhubnout břicho? Začněte změnou jídelníčku

0
422

Jednou z nejvíce problematických partií lidského těla je bezpochyby břicho, přičemž tukových polštářů se zbavíte především úpravou jídelníčku a životosprávy. Pokud jste zkoušeli každý den cvičit sklapovačky a další cviky určené na břišní svaly, ale výsledky se nedostavovaly, potom jste zřejmě neměli nastavenou zdravou stravu.

Zapomeňte na všechny různé diety. Strava je při redukci přebytečného tuku zásadní, přičemž spousta výživových poradců podotýká, že z 80 % je velké břicho způsobeno právě nesprávným stravováním. Jakmile si nastavíte takovou životosprávu, jakou vaše tělo potřebuje, docílíte plochého břicha, aniž byste denně trávili hodiny v posilovně.

Spočítejte si BMI

Jestliže chcete vědět, zda máte nadváhu, podváhu anebo normální váhu, spočítejte si přes online kalkulačku BMI. Jedná se o index, jenž se počítá na základě výšky, váhy, pohlaví a věku. Podle toho by se potom mělo odvíjet vaše hubnutí. V případě, že máte normální váhu, nedržte žádné diety, ale dejte tělu vše, co potřebuje. Talířek s jídlem by měl mít vyvážený poměr tuků, sacharidů a bílkovin, a tím pádem se nemusíte obávat ani strašáka jménem jo-jo efekt, který se většinou dostaví po drastických dietách.

Jak se stravovat, abyste se zbavili velkého břicha?

Vracíme se opět k tomu, jak zhubnout břicho. Většinou je na vině málo jídla. Při hubnutí přitom není na místě co nejvíce snížit příjem jídla, protože tělo si při nedostatku potravy začne všechno ukládat do tukových zásob, a tím pádem přiberete. Ano, i při malých porcích přiberete.

Zaměřte se na potraviny, které dokáže tělo rychle strávit. Z jídelníčku byste měli úplně vyřadit polotovary, protože jsou charakteristické vysokým obsahem přidaných látek zatěžujících trávicí systém. Velice užitečná jsou i chia semínka s hodně živinami a minimem kalorií.

S jídelníčkem vám pomůže portál Pestrý jídelníček, který už vytvořil takřka 2,2 milionu jídelníčků na míru. Do dvou minut ho můžete mít ve svém e-mailu.

 

Ohodnoťte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here