Jak vyčistit troubu?

1
1006

V předvánočním shonu všichni shání tipy na to, jak si ulehčit vánoční úklid. Nejméně zábavnou činností v rámci vánočního úklidu je čištění trouby. V troubě se usazují zbytky spáleného jídla a omastku, který občas ukápne.

Máme pro vás dobrou zprávu – pokud neradi trávíte hodiny drbáním trouby, pak vám tento článek poskytne několik nápadů, jak na tento úkol efektivně. A nejlepší na tom je, že k tomu budete potřebovat jen několik jednoduchých věcí, které již doma určitě máte.

Obsah článku

Tablety do myčky

Tablety do myčky nádobí dělají zázraky při odstraňování přilepených potravin z hrnců, pánví a příborů v myčce a mohou udělat stejnou službu i pro vaši troubu. Tabletu do myčky nádobí namočte do teplé vody. Poté potřete touto směsí skvrny na dvířkách trouby a uvidíte, jak se spálený tuk snadno umyje. Nakonec povrch otřete čistým mokrým hadříkem.

Soda

Špinavá varná deska je nevzhledná a může způsobit, že celá kuchyň bude vypadat špinavě a zanedbaně. K čištění keramické varné desky si připravte pastu ze sody bikarbony a teplé vody. Otřete povrch a poté otřete do sucha měkkým ručníkem. Pokud je deska opravdu hodně špinavá, nechte směs působit přes noc, poté varnou desku otřete a opláchněte teplou mýdlovou vodou.

Zápach

Lahodná jídla, na kterých si každý pochutná, obvykle zanechávají nepříjemný zápach, který vaší troubě a kuchyni na pořádku nepřidá. Pokud jste vařili některá obzvláště aromatická jídla, jako jsou ryby nebo kořeněná masa, můžete se zkusit bojovat se zápachem tak, že zapálíte aromalampu s použitím citrusového oleje (pomerančový, mandarinkový, či grepový – použijte svůj oblíbený). Přidejte několik kapek esence do hrnce naplněného vodou. Vložte hrnec do studené trouby, poté ji zapněte a pomalu hodinu zahřívejte kapalinu. Vypněte teplo a otevřete dvířka, ale misku nechejte uvnitř, dokud spotřebič nevychladne. Vaše trouba bude zbavena zápachu.

Olej na odstranění oleje?

Zní to divně, víme, ale můžete použít olej k efektivnímu odstranění mastných usazenin v troubě. Tato technika vám dokonce usnadní příště čištění přístroje. Naneste několik kapek olivového nebo jiného rostlinného oleje na kuchyňskou utěrku a jemně otřete mastné skvrny. Jedná se o jeden z nejjednodušších způsobů čištění trouby bez použití chemických čističů.

Kartáček není jen na zuby

Nevyhazujte staré zubní kartáčky. Jsou skvělým nástrojem pro čištění odolných skvrn na těžko přístupných místech. Štětiny zubního kartáčku jsou měkčí než u jiných kartáčů a umožní vám uvolnit a vydrhnout odolné skvrny bez poškození zařízení. Ponořte zubní kartáček do čisticího prostředku podle vašeho výběru a jemně vydrhněte skvrny a připálené jídlo.

 

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Sdílejte
Předchozí článekJak vyčistit stříbro
Další článekJak přestat kouřit

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here