Jak vybrat zimní brusle na rekreační bruslení?

0
635

Pokud vaše dítko začalo chodit do hokejové přípravky nebo vy osobně chodíte hrát hokejové zápasy, poraďte se s trenérem či spoluhráči, kteří se v bruslích vyznají. Jestli však sháníte brusle pouze na rekreační bruslení, když občas zajdete na stadion či na kluziště, budou se vám hodit následující rady.

Zimní brusle pro rekreační ježdění seženete v každém větším sportovním obchodě, případně koupíte na internetu. Než se tam však vydáte, udělejte si aspoň základní představu o tom, co sháníte.

Nekupujte zbytečně drahé brusle, stejně by vám nevyhovovaly

Profesionální hokejové brusle jsou jiné než ty, které si lidé kupují na ježdění pro zábavu. Hokejové brusle bývají tvrdší, mívají jiný střih a pravděpodobně by vám nebyly příliš pohodlné. Déle trvá, než se „vyšlápnou“, a zřejmě byste si do nich museli pořídit gelové vložky, abyste se v nich vůbec postavili na led.

Rekreační brusle jsou příjemnější, měkčí a budou vám lépe pasovat. I cenovka vás jistě potěší. V případě bruslí prostě neplatí, že čím dražší, tím lepší. Drahé modely by vám nemusely vyhovovat.

Většina žen nepotřebuje brusle se zoubky

Pánové si pravděpodobně koupí klasické kanady, ale dámy? Spousta dámských bruslí má vepředu zoubky. Výrobci z nějakého hloupého důvodu předpokládají, že všechny dámy potřebují krasobruslařské brusle s těmito zoubky, nicméně není to pravda. Většině žen naopak překážejí. Pokud si koupíte brusle s nimi a budou vám vadit, můžete si je nechat zbrousit. Naštěstí se na trhu objevuje čím dál více dámských bruslí, jež zoubky nemají.

Nebojte se požádat o radu

Podle čeho dál brusle vybírat? Dle vzhledu, správné velikosti, možná značky. Je to jen na vás. V každém případě se nebojte požádat o radu. Zeptejte se přímo v obchodě, nebo zkuste hledat informace na portálu Hokejman.cz. Tam najdete spoustu detailních informací včetně materiálů a složení jednotlivých modelů. Radí jak profesionálům, tak amatérským hráčům a rodičům.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here