Gymnéma lesní – rostlina, která pomáhá s diabetem a obezitou

0
293

Gymnéma lesní (Gymnema sylvestre) neboli gurmar je dřevnatá rostlina pocházející z Indie. Je významným pomocníkem při metabolismu cukrů a také pro udržení ideální hmotnosti. Její léčivé účinky se uplatňují i v indické lidové medicíně ájurvédě. Cennou látkou v gurmaru je kyselina gymnemová, která má obdobnou strukturu jako glukóza.

Spása diabetiků
Jedním z hlavních účinku gurmaru je regulace hladiny cukru v krvi. Gymnema sylvestre stimuluje slinivku a přirozeně reguluje hladinu cukru v krvi. Je proto vhodným doplňkem pro lidi, kteří trpí cukrovkou. Řada studií prokázala, že gurmar zvyšuje produkci inzulínu u pacientů s diabetem typu I. díky regeneraci buněk slinivky. U pacientů s diabetem typu II. gymnéma lesní snížila či úplně eliminovala potřebu brát léky. Výhodou je, že na zdravé lidi nemá gymnéma žádný vliv.

Snižte svoji hmotnost

Gymnéma lesní má také pozitivní vliv na hubnutí, jelikož potlačuje chuť na sladké. Kromě toho žvýkání listů gurmaru blokuje chuťové receptory, které omezí chuť na sladké a hořké potraviny. Ukázalo se, že pravidelná konzumace gurmaru je spojena s významným snížením tělesné váhy. Gurmar má také významný vliv na chuť k jídlu. Navíc má vliv na udržení normální hladiny cholesterolu.

Další účinky

Gymnema sylvestre má samozřejmě mnoho dalších léčivých účinků a pozitivních přínosů pro lidské tělo. Gurmar je významným pomocníkem například pří léčbě onemocnění trávicího systému a žaludečních onemocnění. Působí také při léčbě astmatu, kožních chorob, zánětu spojivek, kašli apod. Pomáhá i s hmyzím kousnutím a mý cenné pročišťující a detoxikační účinky. Je tak ideální volbou pro detoxikaci těla.

Gurmar si můžete pořídit jako GlukoVital v e-shopu Herbavis.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here