Dopřejte si domácí lázně na míru u vás v koupelně

0
1545

Výlety do lázní jsou drahé. A co teprve wellness pobyty, které jsou dnes v módě. Levnější a dostupnější variantou je vytvořit si útulné domácí lázně ve vlastní koupelně. Nasypte si do vany mořskou sůl do koupele a relaxujte za svitu vonných svíček. Po koupeli začněte s uvolňovacími procedurami a blahodárnými zábaly. Korunujte svůj večer v lázních zdravou večeří. Co k tomu budete potřebovat?

Každý večer v lázních

Finové mají jako nedílnou součást svých koupelen klasické sauny. Proč byste tedy vy konkrétně v koupelně nemohli mít vlastní lázně? Samozřejmě ne každý si může dovolit pořídit si do bytu vířivku, případně maséra. Bude vám muset stačit obyčejná vana, vlastní šikovnost a kvalitní přírodní kosmetika. Do své výbavy postupně můžete přidat různé výživné tělové zábaly, voňavé svíčky a vonné oleje do aroma lamp, masážní oleje, kuličky a rukavice. V žádné koupelně by neměla chybět pemza na chodidla nebo univerzálnější lufa, s níž si dopřejete peeling celého těla. S trochou fantazie se váš každovečerní očistný rituál stane neobyčejným zážitkem.

Odměňte se zdravou večeří

Pečovat byste o sebe měli i zevnitř a dopřát svému tělu dostatečnou a pestrou výživu. Lehká večeře a dostatek tekutin vám umožní probudit se ráno plni energie a elánu do nového dne. Jistě jste už slyšeli o superpotravinách, jsou to potraviny obsahující koncentrované množství bílkovin, zdravých olejů, vitaminů, minerálů, vlákniny a antioxidantů. Řadí se k nim maso, ovoce, zelenina, ořechy, semínka a jiné. Oblíbená superpotravina je i bezlepková quinoa, kterou můžete použít místo rýže jako přílohu k vaší super zdravé večeři. Skvěle si pochutnáte a zároveň prospějete svému tělu, quinoa působí mimo jiné blahodárně na ledviny a nervový systém, pomůže vám i s vaší dietou.

Inspirujte se na stránkách, které vás provedou světem domácích lázní a zdravou výživou: https://www.homespa.cz/.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here