Dehydratovaná a suchá pleť není to samé

0
449

Svědící pokožka, která je napjatá a začervenalá a jediné, po čem toužíme, je dostatečná dávka krému pro zklidnění. Kdy krém pomůže a kdy jen namazat se nestačí?

Stav a typ pleti

Většinou jen odhadneme, na základě zkušeností, jaký máme typ pleti a poté vybíráme pečující kosmetiku. Málokdy ale řešíme také stav pleti, protože ten může být velmi odlišný. Typ pleti je vrozený a ovlivnit ho nelze, třeba pleť mastná, suchá nebo citlivá. Stav pleti je ale takový, jaká v daném okamžiku je naše pleť a může ho ovlivnit mnoho faktorů. Typ a stav pleti nemusí být stejné, může se objevit momentální podráždění pleti, akné, přecitlivělost nebo dehydratace. Dehydratovaná pleť je stav pleti a lze ho změnit, suchá pleť je typ pleti a nijak ho nemůžeme ovlivnit. Často ale dochází k záměně těchto dvou pojmů, k čemuž svádí i prvotní příznaky, které jsou stejné. Zarudlá a podrážděná pokožka, napětí, zvýšená citlivost, někdy se může objevit svědění až pálení nebo drobné, olupující se šupinky kůže. Pleť může působit zašedle a nezdravě.

Každá pleť potřebuje něco jiného

U suché pleti se musíme zaměřit na cílenou pravidelnou péči s přípravky vhodnými právě na suchou pokožku. Chybí jí lipidy a většinou se problémy netýkají jen oblasti obličeje, ale celého těla. Péče o suchou pleť vyžaduje produkty se základem z oleje nebo krému. Naopak dehydratovaná pleť může být jakéhokoli typu a je způsobena nedostatkem vody. Pokud ji do pleti dodáme, nepříjemné projevy pak rychle odezní. Za nedostatkem vody v pokožce stojí vnější vlivy, make-up, počasí i naše strava a samozřejmě pitný režim.

Ke zlepšení naší pleti i na první pohled pomůže kromě kvalitní péče také dostatek spánku, zdravý životní styl a pravidelný pohyb. To vše pomůže k tomu, aby naše pokožka byla zdravá a zářivá.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here