BMI kalkulačka: Jednoduchý pomocník, který vám pomůže zjistit, zda nemáte nadváhu

0
953

Optimální tělesná hmotnost vzhledem k výšce vaší postavy se dá snadno zjistit a porovnat na základě BMI kalkulačky. Pakliže vám na ní vyjde vysoký BMI index, je na čase si uvědomit, že byste s ohledem na své zdraví měli začít s hubnutím.

Proč sledovat BMI index?

Když si vypočtete BMI index, uděláte si představu o tom, zda máte v pořádku tělesnou hmotnost vzhledem k výšce vaší postavy. Jde o jednoduchý krok, jak zjistit, jestli nemáte nadváhu, případně dokonce nejste obézní.

Nadváha a obezita jsou velmi rizikovými faktory. Člověk je daleko náchylnější na vážná onemocnění srdce, cév a dalších životně důležitých orgánů. Obezita přispívá ke vzniku cukrovky, křečových žil a mnoha dalších zdravotních komplikací, které mohou výrazně zkrátit váš život. Proto je důležité mít přehled o vaší tělesné hmotnosti a hlídat si takzvaný BMI index. Pojem je zkratkou anglických slov Body Mass Index.

Výpočet BMI indexu může nastartovat důležitou změnu ve stravování a životním stylu

Výpočet BMI není nijak složitý, navíc se k tomu dá využít online BMI kalkulačka. Jde o poměr mezi vaší tělesnou hmotností a výškou postavy. Průměrné hodnoty se pohybují kolem čísla 20, což znamená, že máte optimální hmotnost vzhledem k výšce. Jsou-li čísla vyšší než 25, ukazuje to na možné problémy s nadváhou. Pak je dobré se obrátit na odborníky, kteří provedou další vyšetření. Následně vám mohou pomoci třeba s úpravou jídelníčku, z něhož vyřadí nezdravé tuky. Při snižování tělesné hmotnosti je neméně důležité se zaměřit na dostatek pohybu a celkově na zdravou životosprávu.

Výpočet BMI tedy může být začátkem změny k lepšímu. Dá se provést snadno i z domova, takže si každý z vás lehce na základě orientačního BMI indexu zjistí, jak na tom je. Jestli následně s vaším zdravím něco uděláte, je však jen na vás.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here