Vybíráme dárek pro novorozence – co nejvíce ocení miminko i maminka

0
176

Jste maminka v očekávání, co zařizuje dětský pokojíček? Nebo čeká ratolest vaše dcera, snacha či sestra a vy si lámete hlavu s dárkem pro miminko? Tento článek vám přináší několik tipů na populární hračky a doplňky pro nejmenší. Nezáleží na tom, zda se má narodit chlapeček nebo holčička, následující informace se budou hodit i v případě, že pohlaví dítěte má být překvapení. Pojďte se podívat, jaké dárečky budou pro miminko nejzajímavější.

Hračky, které rozvíjí smysly dítěte

První měsíce života tráví děťátko především v poloze na zádech, a to nejčastěji v postýlce. Pro jeho zabavení a zaujetí tak bude skvělým dárkem dětský kolotoč nad postýlku. Nejen, že miminko bude zaujatě sledovat točící se zvířátka, či jiné objekty a nebude tak mít žádný důvod k pláči, ale některé kolotoče navíc disponují hracími strojky na baterky. Něžné melodie linoucí se nad postýlkou zajistí příjemné ukolébání i uklidnění miminka.

Podobně jako kolotoče mají zklidňující účinek také závěsné hračky nad postýlku. Díky různým tvarům a provedením může miminko při prozkoumávání těchto hraček rozvíjet motoriku ručiček, cvičit svůj zrak a zabavit se tak na delší dobu. Pro jejich zavěšení vám dobře poslouží hrazdička pro miminko, kterou je možné postavit na jakoukoliv rovnou plochu.

Praktické doplňky do pokojíčku

Abyste zajistili klidný spánek vaší ratolesti, pořiďte mu do pokojíku dětská nástěnná svítidla. Jedná se o speciální lampičky s tlumeným světlem, které navozuje pocit bezpečí a útulnou atmosféru. Mohou mít podobu klasických geometrických tvarů, ale častěji se vyrábí ve tvaru roztomilých zvířátek či jiných objektů. Oblíbeným motivem je mráček, měsíček, hvězdička nebo třeba medvídek. Tyto lampičky jednoduše přiděláte ke zdi a u některých z nich můžete sami volit intenzitu svícení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here