Objednejte se na bezbolestnou kontrolu znamének

0
2477

Máte na těle více než dvacet znamének? Pak i pro vás může být nezbytností pravidelné vyšetření znamének. Jedná se o vaše rozhodnutí, odpovědnost za vlastní zdraví nese každý sám. Myslete však na to, že tím výrazně přispějete k vlastní prevenci rakoviny kůže a včasnému podchycení možných zdravotních problémů. Vyhnete se rakovině. Jaké metody a nástroje kontroly znamének používají současní dermatologové? Co vás čeká, když se objednáte na kontrolu celého těla? Kolik za podrobné vyšetření zaplatíte?

Riziko rakoviny kůže

Velkému riziku rakoviny kůže jsou vystaveni obzvláště ti z nás, kteří mají od narození po těle rozeseto více než dvacet mateřských znamének. Ta je potřeba pozorně sledovat od nejútlejšího věku dítěte. Zvláště si musíte dát pozor na velká znaménka a skvrny na kůži. Dermatologové každoročně apelují na pacienty, aby se vyhýbali přílišnému vystavování se slunci, nezdravému opalování, pobytu v soláriích. Tou nejlevnější prevencí rakoviny kůže zkrátka je rozumně omezit v létě i v zimě na horách pobyt na slunci. Dalším opatřením je nezbytnost chránit svoji pokožku krémy s dostatečným ochranným faktorem. Děti do jednoho roku věku by neměly být vystavovány UV záření vůbec, letní dovolená u moře se proto doporučuje většinou až dětem od tří let věku, kdy už není dětská pokožka tolik náchylná k spáleninám a mateřská znaménka již tolik nepřibývají. Rakovina se objevuje podle statistik spíše v pozdějším věku, ale zhoršení stavu kůže nedostatečnou péčí a rizikovým chováním může vést k tomu, že se objeví i dřív.

Kontrolujte svá znaménka

Ušetříte si moře starostí, když si budete umět zkontrolovat znaménka i mimo pravidelné roční prohlídky. Naučte se poznat zavčasu kožní melanom. Včasné odstranění znaménka vás ušetří od zážitku chemoterapie. Riziková jsou znaménka, jež mají asymetrický tvar, jsou větší než 5 mm, mají nepravidelný okraj, jsou tmavší/vícebarevné a rostou do výšky. Zvláště po delším pobytu na slunci, po dovolené u moře a na horách, se nezapomeňte zkontrolovat. Jedině tak případný problém odhalíte včas a můžete ho začít řešit s lékařem. Obecně platí, že znaménka a kožní problémy bývají často dědičné. Pokud tedy sami od dětství musíte pravidelně docházet na preventivní kontroly znamének, vaše děti to pravděpodobně také nemine a měli byste dbát na zvýšenou opatrnost. Umět rozpoznat kožní problém je úplný základ, někdy však laický pohled nestačí. Proč tedy nedopřát kromě běžné péče sobě i svým dětem kvalitní neinvazivní prevenci? Moderní technologie umožňují rychlou a naprosto bezbolestnou kontrolu znamének.

Bezbolestná digitální dermatoskopie

Dobře děláte, pokud si pravidelně sami kontrolujete znaménka a vzorně se staráte o svou kůži. Detailní vyšetření vám však umožní jedině zdravotní zařízení. Nemáte rádi bolestivá vyšetření kůže? Ideálním řešením pro vás může být moderní metoda digitální dermatoskopie, což je celoplošné skenování těla prováděné nejmodernější technikou. Obvyklé vyšetření, s nímž se setkáte u řady dermatologů, má vizuální povahu. Lékař si vás detailně prohlédne za pomoci ručního dermatoskopu. Detailnější rozbor a výsledky vám ale přinese digitální dermatoskop FotoFinder, který umožňuje zpracovávat všechny získané informace počítačem. Při vyšetření FotoFinderem dochází k podrobnému snímkování celého těla, tyto snímky se pak uloží do počítače pro okamžité vyhodnocení a další práci v budoucnu. Obrovskou výhodou digitální dermatoskopie totiž je, že umožňuje do nejmenších podrobností sledovat vývoj znamének v čase. Do počítače se uloží všechny výsledky z předchozích vyšetření, díky tomu lékař dokáže včas rozpoznat nežádoucí odchylky od normálu a odstranit vadná znaménka. Zeptejte se odborníků na více informací.

Jak to probíhá a pro koho je metoda určena?

Na kontrolu znamének byste měli chodit jedenkrát za rok. Samotné snímkování nezabere více než půl hodiny. Zdravotní sestra pomocí přístroje „nafotí“ celé vaše tělo z různých úhlů. Na snímky se následně podívá lékař, jenž si také prohlédne pacienta, k tomuto účelu někdy může použít i ruční dermatoskop, jímž snáze odhalí možné problémy a rizika předtím zaznamenaná FotoFinderem. Při vyšetřování může použít i speciální kameru, která podezřelé znaménko zvětší a lékař potom za využití počítače vyhodnotí, zda je pro pacienta nebezpečím, a domluví se na dalším postupu, návštěvách a vyšetřeních. Metoda je určená pro děti od 2-3 let a starší ročníky bez omezení. Za jedno vyšetření dáte do konce roku 1000 Kč, začátkem ledna pravidelná kontrola bude stát 1500 Kč. Více najdete zde.

Kde se nechat vyšetřit?

Soukromé zdravotnické centrum SKIN CARE Liberec poskytuje kromě ostatních služeb estetické dermatologie taktéž zmíněné preventivní kontroly znamének sloužící k účinné prevenci rakoviny kůže. Jeho výhodou oproti státním zařízením je vybavenost špičkovými laserovými či skenovacími přístroji a další technikou umožňující skutečně kvalitní péči o pacienta. O vaše zdraví se postará nadšený tým odborných lékařek, speciálně vyškolených pro práci s moderními přístroji. Pacienty překvapí jak svou odborností, stále doplňované dalším vzděláváním, tak individuálním, citlivým a komplexním přístupem k lidskému zdraví. Odbornost nechybí ani sestrám, které mohou vykonávat určité lehčí zákroky a obsluhovat například zmíněný dermatoskop. Využijte toho, že do konce roku 2016 vás celoplošná kontrola znamének vyjde na pouhých 1000 Kč. Více informací najdete na stránkách SKIN CARE Liberec s.r.o. Nebojte se investovat do svého zdraví a objednejte se včas na preventivní vyšetření, stokrát se vám to v budoucnosti vrátí!

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here