Dýcháte ve vaší domácnosti opravdu kvalitní vzduch?

0
462Zamýšleli jste se někdy nad tím, zda máte doma ideální vlhkost vzduchu? Přílišná vlhkost vede ke vzniku zdraví škodlivých plísní, nadměrně suchý vzduch může způsobovat dýchací potíže. Jaká je tedy optimální hranice?

Pokud je v bytě permanentní vlhkost

V případě, že vlhkost v bytě bude dlouhodobě přesahovat 60 %, se brzy setkáte s plísní. Ta se začne projevovat většinou v koutech místnosti a v okolí oken. Tyto černé fleky jsou velmi nebezpečné, neboť vdechování spór plísně poškozuje dýchací systém. Nejprve se projeví chronickým kašlem, jenž se může rozvinout až v astma. Nežádoucí vlhkosti předejdete pravidelným vydatným větráním. A to hlavně po koupání nebo při žehlení s napařovačkou. Vyhněte se též sušení prádla v uzavřené místnosti.

Jak se projeví suchý vzduch?

Když je vlhkost vzduchu nižší než 40 %, velmi záhy ji pocítíte na svém zdraví. Dochází zejména k vysychání sliznic dýchacích cest vedoucích k zánětu nosohltanu, u dětí hrozí laryngitida. Suchým vzduchem trpí také pokožka, začnou vás pálit oči a budete se často cítit unavení. Zejména v zimních měsících se vlhkost v bytě těžko udržuje na optimální úrovni 45 až 60 %. Příčinou jsou přetopené místnosti a nedostatečné větrání. Co vám tedy pomůže k tomu, abyste toto rozmezí dokázali ohlídat?

Ideální vlhkost v bytě

Správná vlhkost vzduchu vede ke komfortnímu bydlení a rovněž má velmi příznivý vliv na organismus. Nemalou měrou též přispívá k úspoře za topení. Pokud se přesvědčíte, že je váš dům či byt dostatečně zateplený a teplo neuniká netěsnícími okny, pak není třeba mít zapnuté topení na maximum. Užitečnou pomůckou pro měření vlhkosti jsou vlhkoměry, jež vás upozorní na překročení jejího požadovaného rozmezí. Zvlhčovače vzduchu vám též skvěle poslouží.

Dýchejte dostatečně vlhký a zároveň čistý vzduch

Kvalitní zvlhčovače vzduchu si ideální vlhkost v bytě samy ošéfují. Na vlhkost vzduchu totiž reagují automaticky, ty nejlepší z nich jsou vybaveny i čističkou. Díky funkci inteligentního odpařování rozdělují zvlhčený vzduch rovnoměrně po místnosti. Pokud disponují moderní technologií NanoCloud, můžete si být jisti, že v místnosti bude o 99 % méně bakterií v porovnání s jinými ultrazvukovými rozprašovači.

Správná vlhkost vzduchu bude zajištěna již zmiňovanou chytrou kombinací zvlhčovače vzduchu a čističky. Tento šikovný přístroj 2v1 nabízí kompletní péči o vzduch ve vaší domácnosti, a to ve všech místnostech. Nejen, že udrží relativní vlhkost na ideální úrovni, ale navíc využije zabudovaného profesionálního systému k dokonalému vyčištění vzduchu. Vy pak budete mít velmi dobrý pocit z toho, že jste se postarali o zdravé dýchání pro celou svou rodinu.

Dýcháte ve vaší domácnosti opravdu kvalitní vzduch?
Ohodnoťte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here