David Frej: Kompas dokonalého zdraví

0
699

Naše tělo má potřeby, které potřebuje naplnit. Věděli jste, že někdy je dobré dát trávení odpočinout a neustálé krmení  není to pravé? Že i ty chvíle půstu jsou očistné, protože tělo má konečně čas udělat generálku tam, kde na to pro neustálé všední zpracovávání jídla, není čas? No a jsme u oblíbeného přerušovaného půstu, nebo půstech obecně.

Ale nejen o nich je tato kniha.

Autor volně navazuje na všechny podobně laděné knihy, které rozhodně doporučuji, ale pokud hledáte něco, co se podobá programu pro očistu těla a nastartování energie, pak je Kompas dokonalého zdraví tou pravou knihou.

 

Autor se zabývá i snížením množství jídla a o zamyšlení se nad jeho kvalitou. Méně a kvalitně, střídmě. A třeba i ty hříchy si pak můžeme dovolit snáze a stávají se sváteční, potěší duši, a nebudou mít takové dopady, jako když  hřešíme denně – což není takový problém, běžně se přejídáme ze stresu či ze zvyku.

 

„Kalorická restrikce se snížením kalorií o 15 – 40 % prodlužuje u zvířat život až o 50 %, pokud výživa obsahuje potřebné mikronutrienty, a uvažuje se o tom, že složení stravy a genetika hrají v tomto případě marginální roli. Ideální vliv KR měl půst u myší, které měly dostatečné tukové zásoby.“

 

Knihu doporučuji pro každého, kdo chce udělat nějaký první krok. Možná není nejjednodušší, ale řekla bych, že přinese nejrychlejší výsledky. Součástí knihy jsou i dotazníky, kde si snadno zjistíte, jestli jste dobrými adepty na detoxikaci.

A co se třeba pro počátky dozvíte?

Že káva bez cukru a mléka je dobrá pro nastartování spalování, podporuje čistící schopnosti organismu při půstu a snižuje hlad. Tedy dobrý nápoj ráno, pokud si v rámci přerušovaného půstu dáváte první jídlo později. Čaj, jablečný ocet do vody. Pro mne výtečná startovní pozice.

A pak už se můžete ponořit do knihy, přečíst si poznatky autora i jeho zkušenosti, praktické rady, vysvětlení a nastavit si svou cestu sami, nebo zkusit již napsaný a vyzkoušený způsob, o který se autor dělí.

 

PODPORA V NOVÉ CESTĚ

Kniha je potěšující v tom, že třeba pro mne je plna tématu, které mi je blízké a že právě odlehčení jídelníčku a přerušovaný půst přináší ten pocit lehkosti a zdraví (nehledě na váhu) úplně nejdřív ze všech možných detox způsobů. A v podstatě mnoho nevyžaduje. Dá se udělat klidně i z toho, co máte doma, netřeba pro začátek zázračných přípravků.

Je to sestavení dobrého jídelníčku a dobrého životního stylu z toho, co nyní žijete.

A v tom považuji tento Kompas dokonalého zdraví za výtečný.

 

 

Vydalo nakladatelství Eminent, 2022, www.eminent.cz

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here