Aromaterapie, aromaterapeutické masáže

0
1816

Představení a užitečné informace o oboru arometerapie, jak může pomoci k zdravému životnímu stylu…

Petra Malá, Centrum Integrované Medicíny

Aromaterapie je terapií, která k prevenci nemoci a obnově harmonie používá éterických olejů (tzn. rostlinné silice, které jsou v rostlinách a z nich se extrahují). Aromaterapie má dlouhou historii. Lidé používají aromatické rostliny od úsvitu historie.

Účinky aromaterapie

Aromaterapie (masáž) je dotyková terapie za účelem relaxace a získání více energie. Navíc může přinést rovnováhu duševní, fyzickou i jinou. Důležitou věcí je teké psychologický přínos masáže.

Masáž dokáže podpořit krevní a lymfatický oběh a zlepšit vodivost nervů, tzn. méně napětí a více energie. Esenciální oleje působí jak při inhalaci, tak jsou vstřebávány pokožkou. Olej v malém množství projde kožní vrstvou a vstoupí do hlavního oběhu a přonáší relaxaci.

Aromaterapie pomáha proti stresu, problémům s pohybovým aparátem, ženským potížím, interním bolestem, snížené imunitě a dalším problémům.

AUTOR: Petra Malá, Centrum Integrované Medicíny
Autorka je absolventka SOŠ oboru chemicko-farmaceutická technologie, Institutu aromaterapie, členka Asociace Českých Aromaterapeutů, působí v Centru Integrované Medicíny Praha, ve kterém kromě aromaterapeutických výrobků si můžete objednat aromaterapeutické ošetření.

AUTOR:

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here