Alternativní péče o zdraví

0
2873

Alternativní medicína je v poslední době stále oblíbenější a vyhledávanější způsob léčby nejrůznějších nemocí. Upřednostňuje ji čím dál větší počet lidí, a to i navzdory skepsi, které se jí často dostává od některých odborníků i laické veřejnosti.

Léčivé jehličky

Zatímco naše medicína zkoumá a léčí hlavně projevy choroby, ta východní se zaměřuje na prvotní příčiny i na psychiku člověka, která dělá mnohdy divy. Jednou z nejznámějších forem je akupunktura. Tento tisíce let starý způsob se používal v Číně již v době kamenné, největší rozvoj ale nastal až v první polovině 20. století. Velké uplatnění nachází hlavně při problémech s krční, hrudní či bederní páteří. Dnes se tak často prolíná s neurologií. Léčivé jehličky umí totiž účinně ulevit od bolesti zad, tedy civilizační nemoci, se kterou bojuje nejeden z nás. Věčné sezení u počítače a nedostatek pohybu si zkrátka vybírá svou daň. Poradit si umí jak s akutními, tak chronickými obtížemi. Rychlost nástupu účinku je velmi individuální, u náhle vzniklých může být zaznamenán už do dvou dnů, u dlouhodobých lze pozorovat zlepšení do několika týdnů. Tato metoda dokáže nejen uzdravit, ale také zkrášlit. K tomu slouží kosmetická akupunktura, která vám dokáže vyhladit vrásky a omladit pleť.

Oko – okno nejen do duše

Existují také další alternativní metody, které pomohou odhalit příčinu vašich zdravotních problémů. Jednou z nich je iridologie, tedy diagnostika z oční duhovky. Ta vychází z toho, že lidské oko je propojeno s ostatními orgány těla. Je v podstatě takovou mapou, která odráží náš celkový stav. Podle změn na duhovce – znamének, značek a lagun, tak lze vyčíst oslabení orgánů a odhalit celou řadu chorobných stavů od akutních až po zhoubné. Pomocí této metody lze rozpoznat také potenciál pro vznik nemoci. Na podobném principu stojí rovněž diagnostika z jazyka – jedno ze základních vyšetření tradiční čínské medicíny. I na něm se nachází oblasti, které odpovídají různým orgánům. Pomocí jeho barvy, povlaku, prasklin a rýh tak lze stanovit diagnózu.

Tak nepodceňujte péči o sebe, a vezměte zdraví do svých rukou!

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here