3 tipy pro správné vapování

0
808

E-cigarety zaznamenaly od svého uvedení na trh obrovský rozmach. Koupili si je jak silní kuřáci, tak zvídaví nováčci. Víte, o čem je řeč? S elektronickou cigaretou přišel do styku snad každý. Šokující je, že počáteční nadšení pravidelně vystřídala nespokojenost. Proč? Důvodem není jen špatně zvolená e-cigareta, ale navíc chybná strategie vapování, s níž v podstatě nelze dosáhnout největší spokojenosti. Pojďme se tedy podívat na to, jak e-cigaretu skutečně používat a čemu se vyhnout.

1. Nikam nespěchejte

V případě, že s e-cigaretami teprve začínáte, věřte, že cvičení vám pomůže. Neočekávejte zázraky po prvním potáhnutí. Trvá mnoho dní i týdnů, než se vám podaří metodu správně nacvičit.

· Jedním ze zásadních problémů je přílišné šlukování a vdechování příliš velkého množství páry, která vychází z e-cigarety.

· Správný postup je jemně potahovat po delší dobu a nechat páru vstoupit do úst, než ji natáhnete do plic. To odkazuje na takzvané MTL vapování.

· V opačném případě máte účinnější model a natahujete do plic. To lze označit jako DL mód pro vapování do plic!

Vychutnávejte si e-liquid až dokonce…

Řada amatérských, ale překvapivě i zkušených vaperů si pravidelně stěžuje na příliš slabou chuť e-liquidu. V případě, že se jedná o originální e-liquid s kvalitním základem, je opět na vině nesprávná metoda vapování.

· Už jsme si řekli, že pára by měla polechtat vaše chuťové buňky v ústech a na jazyku, poté se přesune do krku a následně do plic. Díky této strategii chuť e-liquidu splní svůj účel. V případě, že máte zájem si vytvořit vlastní liquid a ochutnat i jiné příchutě, zjistěte Jak si namíchat vlastní liquid. A vyzkoušet můžete i vapování bez nikotinu…

2. Pozor na pauzy!

Čas od času kolem sebe vidíte dychtivé vapery, kteří pro všechny případy nikdy nevyjmou elektronickou cigaretu z úst a vapují se zanedbatelnou přestávkou na vydechnutí. A to i několik dlouhých minut. Nejenže by jejich spokojenost z vapování je zcela nulová, navíc mohou clearomizér a žhavicí hlavu velmi brzy zlikvidovat.

· Abyste dosáhli zvýšení obsahu e-liquidu a zároveň umožnili vytvoření husté páry, jemně potahujte přibližně 1 až 5 sekund a poté nechte e-cigaretu 15 až 20 sekund odpočívat.

· Rozhodně není dobré provádět několik dlouhých potahů na jednou.

Poznámka:

Použijte metodu 14 až 20krát. Následně elektronickou cigaretu nechte 30, ideálně však 60 minut odpočívat. V případě, že to neuděláte, opětovně poškodíte vlákna v clearomizéru. Samozřejmě záleží na uživateli a druhu elektronické cigarety. Během přestávky se pokuste zapojit do něčeho, co na chvíli upoutá vaši pozornost.

3. Sledujte technický stav

Na zapojení do vapingu může mít mimořádně nepříznivý vliv špatný technický stav elektronické cigarety. V této situaci je vhodné si alespoň trochu přiblížit, jak elektronická cigareta funguje. Některé součásti se časem skutečně opotřebují. Kromě již uvedeného clearomizéru, který při správném používání vydrží v provozu pouze několik týdnů, má omezenou životnost i baterie.

Často kontrolujte, zda jsou všechny části e-cigarety v pořádku, a mějte na paměti, že e-cigarety nejsou nerozbitné. Budete je moci přinejmenším většinou zajistit silikonovými kroužky nebo dobře zvoleným pouzdrem. Abyste mohli zajistit delší životnost e-cigaret, podívejte se na těchto 6 tipů, jak prodloužit životnost cartrige.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here