5 zlatých pravidel jak přes Vánoce nepřibrat

0
1302

Vánoce jsou pro mnohé z nás časem velkého pokušení. Smažené pokrmy, spousta cukroví, sladké likéry i pečivo. Nic z toho nezapadá do ukázkového jídelníčku, který byste si chtěli držet pro svou štíhlou figuru? Nezoufejte. Tady máte 5 pravidel, jak si na Vánoce dopřát, ale nepřibrat.

1. Menší porce

O Vánocích máme tendenci se neustále něčeho přejídat. Máme okolo sebe tolik lákadel, že jim zkrátka nemůžeme odolat. Ať už je to nový druh cukroví, který upekla maminka, nebo ty výborné řízečky, které na vás čekají u babičky, vždy myslete na to, že nemusíte od všeho sníst plný talíř. Stačí ochutnat a jít zase dál. Pokud vás trápí přejídání v době Vánoc, dávejte si jídlo na menší talíře, kam se ho vejde méně.

2. Chuť nebo hlad?

To si dám, vypadá to tak lákavě! Také vám tohle vždy prosviští hlavou, když vidíte nějakou vánoční dobrotu? Pak se na chvíli zastavte a řekněte si, zda si ji dáváte jen na chuť, anebo máte skutečně hlad. Malé hřešení o Vánocích není na škodu, nikdy to však nepřehánějte s mírou. Vždy si dejte pozor, zda jíte snídaně, obědy i večeře pravidelně a ve zdravé formě. Cukroví na snídani nebude to pravé ořechové.

3. Zdravější varianty

Skvělou možností, jak na Vánoce nepřibrat, jsou zdravější varianty všech vánočních dobrot. Vyzkoušet můžete zdravé cukroví, na Vánoce si místo smažené ryby udělat pečeného lososa, nebo si připravit vánoční punč ze 100% jablečného moštu. Každý vánoční tradiční pokrm lze připravit ve zdravé formě, mnohdy jsou také tyto zdravější formy ještě chutnější!

4. Nezapomínejte na vitaminy

Nebudeme si nic nalhávat, tradiční vánoční pokrmy nejsou zrovna bohaté na vitaminy či zdraví prospěšné látky. Proto nikdy nezapomínejte pravidelně doplňovat vitaminy z čerstvého ovoce a zeleniny. Vhodnou možností jsou smoothies, která si můžete připravit na snídani nebo svačinu. Připravovat si je můžete například v kuchyňském mixéru Orava RM-1000, který disponuje extra silným 1 000 W motorem. Mixér nabízí dva druhy nožů pro mletí a mixování, 5 ks mixovacích nádob (3x 900 ml, 2×500 ml), je vhodný pro přípravu šťáv, smoothie, zmrzlin či koktejlů a zpracovává suroviny tak, že v nich zůstanou uchovány veškeré výživné látky a vitaminy. Díky 20.000 ot./min. zvládne kuchyňský mixér Orava rozmixovat i kostky ledu. Mixér Orava se velmi snadno čistí a všechny demontovatelné díly lze mýt v myčce nádobí.

5. Pohyb

Že jsou Vánoce pouze časem návštěv a povalování? Odpočinek je určitě na místě, ale pozor, abyste neusnuli na vavřínech. Zapojte do vánočního lenošení i nějakou tu zdravotní procházku nebo vyzkoušejte zimní sporty jako je snowboarding nebo běžky, u kterých se dají perfektně pálit kalorie. Uvidíte, že vás začnou bavit!

Dáváte si o Vánocích pozor na postavu nebo sami sobě popustíte uzdu?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here