Zlaté mléko nabízí superpotravinu kurkumu jako lahodný nápoj

0
169

Kurkumu, která je známá jako léčivka i jedna z ajuvédských bylin, nemusíte užívat pouze v podobě ne příliš lákavé tobolky doplňku stravy. Ideální formou pro každodenní užívání kurkumy je tzv. zlaté mléko.

Zlaté mléko je vlastně suchá směs mleté kurkumy, skořice, zázvoru a černého pepře. Právě on hraje v této směsi důležitou roli, protože má schopnost zvyšovat účinek kurkumy až 1000krát. Nejčastěji se zlaté mléko užívá jako nápoj. Předpřipravené, jak jej nabízí Woldoshop.cz, jej stačí v množství jedné čajové lžičky rozmíchat v 250 ml horkého mléka. Užívat se může kdykoliv během dne, ale právě večer před spaním máme možnost využít uklidňující účinky zlatého mléka a použít jej co by usínáček.

Zlaté mléko do nápojů i do kaší

Horké zlaté mléko však nemusí být jediný způsob, jak předpřipravenou směs kurkumy, nazývanou též haldi doodh, přidat do své stravy. Uděláte z něj latte, smoothie, koktejl, jednoduše jej přidáte do cereálií, ale i do různých kaší. Ptáte se na zlaté mléko, jak často pít či užívat kurkumu v této podobě? Nejlépe denně. Důvodů najdete mnoho. Potenciál pozitivního vlivu kurkumy na naše zdraví je totiž obrovský.

Preventivní i léčebné účinky kurkumy jsou známé po staletí. Moderní medicína sice její profi použití stále hledá a zkoumá, v lidové medicíně a v ajuvédě, tedy v celostním léčebném systému vyvinutém v Indii, je však naprosto neopomenutelnou. A zlaté mléko je přímo pokládáno za ajuvédský nápoj plný léčivé síly.

Podporuje zlaté mléko hubnutí?

Kurkumin, což je žluté barvivo obsaženo v kurkumě, a současně účinná látka, příznivě ovlivňuje trávení a je považován za přírodního pomocníka při hubnutí. Má schopnost potlačovat hlad a snižovat chuť k jídlu. Aktivuje metabolizmus a současně pomáhá spalovat tuky. Vedle jiných účinků je tak zlaté mléko vhodné i při hubnutí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here