Žena s knírkem či kozí bradkou nebude nikdy přitažlivá

0
2012

Jakási zlomyslnost přírody způsobuje, že nějaký typ chlupu či vlasu roste tam, kde růst nemá. Ovšem tam kde má růst, neroste. Alespoň podle představ člověka o kráse lidského těla, které se sice v průběhu času různě proměňují, nicméně v zásadních věcech se nějak výrazně neliší. Například v žádném z historických období nebyla považována za krásnou žena s ochlupením v obličeji. A vzhledem k současným trendům perfektně oholeného těla včetně intimních míst se nedá předpokládat, že nějaký módní návrhář recesista – provokatér přesvědčí veřejné mínění o půvabu ženského knírku. Zatím jsou ženy odhodlány s porostem v obličeji bojovat.

Starosti na starší kolena

Není to problém pouze žen s hustými vlasy, jak by se mohlo z laického pohledu zdát. Ale paradoxně – snad kvůli nějakému vyvážení – když dámám začnou řídnout vlasy, počne se ochlupení objevovat v obličeji, nejčastěji na bradě, nad horním rtem a ve tváři. A tak ženy, které úspěšně vyvedly z hnízda děti a těší se na poklidný podzim života, mají před sebou další výzvu. Ve srovnání s různými životními peripetiemi se může maskování vlasové nedostatečnosti na jedné straně a odstraňování chlupů z nežádoucích míst na straně druhé jevit jako jako prkotina. Nicméně právě chloupky v obličeji dovedou své majitelce pěkně zatopit.

Jak se problému zbavit?

Na rozdíl od ochlupení na jiných místech těla přitom nemají žádnou fyziologickou ani ochrannou funkci a to, že zákeřně hyzdí, se jim odpouští jen těžko. Jak tedy na ně? co patří mezi nejosvědčenější metody? Odstranění chloupků v obličeji lze dosáhnout několika způsoby, které se liší způsobem provedení a délkou doby, po níž obličej vydrží hladký.

  • O povrchovém ručním nebo strojkovém holení se zde nebudeme šířit; to je dobré jen pro muže. Není sice pravda, že takovým zacházením se chlupy množí a houstnou, údajně se jedná jen o optický klam, každopádně zhruba do čtyřiadvaceti hodin po oholení jsou zpět. A to žádná dáme nepotřebuje.
  • Vytrhávání s kořínkem je možné například pinzetou, voskem nebo cukrovou vodou. Nevýhody zahrnující bolestivost, zarudlou kůži a namáhavost jsou vyváženy tím, že obličej skutečně minimálně týden bude hladký.
  • Chemické přípravky založené na rozleptání viditelné části chloupku, popř i kořínku narážejí na problematickou reakci pokožky v obličeji a na udržitelnost a zdravotní prospěšnost vůbec.
  • Laserová epilace, která zajistí zmizení chloupků v delším časovém horizontu. Pokud se znovu objeví, bude se jednat řádově o měsíce a roky.

Velký krok vpřed v zanedbatelném čase

Laserová epilace zabere několik krátkých okamžiků. Protože laser působí na bázi tepla, může jeho působení vyvolat nepříjemný pocit a zarudnutí. Tomu se odpomáhá současným chlazením ošetřovaného místa. Dodržet pokyny pro přípravu na laserovou epilaci není vůbec těžké. Asi nejdůležitější je načasovat zákrok tak, aby byly chlupy v takové fázi růstu, kdy na ně laser účinně působí. Nesmějí být čerstvě oholeny. Pokud nejste muž, kterého omrzelo klasické každodenní pánské holení nebo tento způsob péče abnormálně dráždí jeho pokožku, např je-li vystavena permanentnímu vlivu chlorované vody u profesionálních plavců, je málo pravděpodobné, že budete pro úspěšné zbavení se chloupků potřebovat větší počet sezení a závratnou finanční částku. Těch několika příčin problémů se zbavíte snadno, rychle, de facto navždy a za pár korun.

Kdy ženě začínají růst na obličeji delší a okem viditelné chlupy? Jsou více rušivé ve tváři nebo na bradě?

Kteří muži se neradi holí?

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here