Zbavte se vlhkosti a podpořte své zdraví

0
577

Máte ve svém domě nebo bytě problém s vlhkostí a následkem toho se na stěnách tvoří plíseň? Řešte tento problém zavčas! Plíseň a vlhkost mohou způsobovat zdravotní problémy a mohou vám znepříjemnit život. Vyzkoušejte efektivní a rychlé řešení.

Zdravotní rizika

Vlhkost v domě nebo bytě může být opravdu nepříjemná. Při vyšší vlhkosti se mohou na zdech tvořit plísně a od nich je to už jen kousek ke zdravotním problémům. Vysoká vlhkost ve vzduchu se může na člověku projevovat ekzémem, častým onemocněním dýchacích cest, a dokonce také alergií. Z plísní se pak uvolňují toxiny do ovzduší a v bytě nebo domě se mohou množit bakterie.

Příčiny plísní a vlhkosti

Možná vás ani nenapadlo, že vlhkost ve své domácnosti zvyšujeme denně, aniž bychom si to uvědomili. Vlhkost se zvyšuje sprchováním, koupáním, zaléváním květin, dýcháním zvířat, člověka, ale také rostlin. Následkem zvýšené vlhkosti se na zdech začnou tvořit plísně, zamlžují se okna a snižuje se tak komfort našeho bydlení.

Změřte vlhkost a kontrolujte kritická místa

V ideálním případě si vlhkost v domácnosti změřte pomocí vlhkoměru. Měli byste ho sehnat v jakémkoliv obchodě s domácími potřebami, občas bývá součástí pokojového teploměru.

Doporučovaná vlhkost je okolo  50 až 60 %. Pokud jste si pořídili novostavbu, tak obzvlášť zde se doporučuje víc větrat a víc topit, aby se snížila vlhkost vzduchu. Abyste však ušetřili a nezruinovali svůj rodinný rozpočet platbou za energie a nepouštěli teplo oknem ven, pořiďte si raději odvlhčovač vzduchu.

Nezapomínejte větrat

I když si pořídíte odvlhčovač vzduchu, tak nezapomínejte na větrání. Nejvhodnější je otevřít okna brzy ráno a větrat tak krátce, ale intenzivně. Co se týče větrání v létě, tak pokud máte možnost mít okno otevřené na tzv. mikroventilaci, tak se nebojte mít je otevřené klidně celý den. Výhodou bytového odvhlčovače vzduchu je možnost používat jej dlouhodobě a mít v provozu buď pár hodin denně, nebo celý den.

První pomoc pro muzea a galerie

Odvlhčovač vzduchu však není jen pomocníkem do domácnosti, kde vzniká vlhkost také vařením, praním a sušením prádla. Je velmi užitečným přístrojem pro muzea, galerie, knihovny nebo archivy. V těchto prostorách je odvlhčený vzduch více než potřebný. Abyste uchovali staré dokumenty a cenné předměty, tak se rozhodně nebojte investovat do kvalitního odvlhčovače vzduchu.

Vybrat si můžete bytové odvlhčovače, ale také průmyslové nebo bazénové odvlhčovače, které se dají dokonce převážet. Některé modely vás překvapí designovým vzhledem a nejenže zapadnou do domácnosti tak, že na první pohled nepoznáte, že se jedná o odvlhčovač, ale zároveň mohou být zajímavým prvkem, který dotvoří moderní vzhled vašeho bydlení.

Zbavte se vlhkosti a podpořte své zdraví
4 (80%) 1 hlasů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here