Trápí vás kvasinkové infekce? Řešte to ihned!

0
111

Téma kvasinkové infekce rozebírají ženy v soukromí, na internetových anonymních fórech, u lékaře i s blízkými kamarádkami. Většinou je to tak, že některou ženu trápí opakovaně a jiné se zcela vyhýbá. Za svůj život ale většina žen kvasinkovou infekci prodělá.

Jak se projevuje?

Jestliže u vás kvasinková infekce propukne, buďte si jistá, že si jí všimnete. Projevuje se velmi nepříjemným svěděním a pálením, někdy až bolestí pochvy, ale také zarudnutím, výtokem, který může působit jako hrudkovitý, tvarohový a může značně zapáchat. Některé osoby mohou mít i příznaky, které by si s kandidózou nespojily, a to zažívací potíže, povlak na jazyku, zapáchá jim z úst, nebo mohou mít kožní infekce. Bakterie se jednoduše přemnoží s projeví se na celém těle.

Díky dnešní medicíně si lékaři vědí poradit s 99 % případů onemocnění, a to i v případě, že se rády vracejí. Nejde však jen o užívání léků, které by měly být spásné, je potřeba zaměřit se i na stravu. Kvasinková dieta a zdravá životospráva pomůže k rychlému vyléčení.

Vyhněte se cukrům

Jestliže vás trápí kandidóza, jak se také kvasinkové infekci říká, navštivte lékaře a nechte si udělat celkovou diagnózu. Lékař vám nasadí léčbu a spolu s ní byste měli zahájit dietu, která bude založena na eliminaci cukrů. Kvasinky se nejen živí cukry, ale zároveň mají nejraději kyselé prostředí. Jejich množení napomáhá i snížená imunita. Ale zpátky ke stravě…

Z jídelníčku eliminujte cukry a bílé pečivo. Také se vyhýbejte potravinám s kvasnicemi, jako třeba ocet, alkohol, kynuté pečivo… Naopak dopřávat si můžete maso, ořechy a zeleninu. Co se týče ovoce, v tom bývá dost cukru, ale třeba citrusy, které jsou nízkosacharidové, s můžete vzít.

Aby se vám nemoc vyhýbala

Vaginální mykóza není nic příjemného. Chraňte se před ní, jak jen to jde. Nedělejte si zbytečné výplachy pochvy a nenarušujte její přirozené prostředí. Pravidelně se v intimní oblasti myjte, a to správným mýdlem. To běžné není vhodné. Použijte také koloidní stříbro, které je stále známější pro své skvělé účinky. Vytvoří ochranný film a poradí si s přemnoženými kvasinkami.

Neponechávejte nic náhodě, a pokud máte zapáchající výtok, svědění či pálení, vydejte se co nejdříve k lékaři. Bez něj se budete zbytečně trápit a nemoc zbytečně o pár dnů protáhnete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here