Testovat se na covid má smysl

0
378

I když nám naši politici tvrdili něco jiného, covid je tu s námi stále a jen tak nás asi neopustí. Proto je stále důležité být maximálně ohleduplní a nosit ochranné pomůcky jako jsou roušky nebo respirátory. V boji s neviditelným nepřítelem však můžete velkou měrou přispět i domácím testováním.

Testy jsou levné

Normální je během těžšího nachlazení zajít za lékařem a nechat si napsat léky, případně rovnou vystavit neschopenku. V případě covidu je však tento postup docela ošemetný, jelikož jde o velmi nakažlivé onemocnění a v případě vaší pozitivity byste mohli nemoc roznášet v čekárně, případně ji předat i svému ošetřujícímu lékaři.

Proto se doporučuje jiný postup, a sice domácí testování. Je jasné, že v domácích podmínkách si nemůžete udělat poměrně složitý PCR test, nicméně povést si svépomoci antigenní test by pro nikoho dospělého neměl být žádný výrazný problém. Konec konců, standardně si ho dělají i děti ve školách, které to už docela dobře zvládají. Testy nejsou vůbec drahé a dají se pořídit v každé lékárně, případně prostřednictvím internetu.

Správný postup

antigenních testech toho už bylo napsáno mnohé, a ne vždy se jednalo o pravdu. Skutečně si jejich prostřednictvím nemůžete zlikvidovat nosní přepážku i kdybyste se sebevíc snažili. Maximálně si akorát trochu podráždíte nosní sliznici a pár dní vám bude při smrkání vytékat s hlenem i pár kapek krve.

Výtěr se provádí speciální nosní tyčinkou, jenž je součástí balení. Není potřeba se v nose šťourat kdovíjak dlouhou, stačí jednou, maximálně dvakrát otočit tyčinkou dokola. Na výsledek se čeká jen několik minut.

Pokud vám vyjde, že jste nakažení, nemusí to hned znamenat, že tomu tak opravdu je. V takovém případě byste však měli kontaktovat svého obvodního lékaře, který vás vyšle na přesnější PCR test, který buďto vaši nemoc potvrdí či vyvrátí.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here