Pánská fitness trička – Jak skloubit pohodlí a styl?

0
290

Ke zdravému životnímu stylu rozhodně patří i zdravý pohyb. Ať provozujete jakýkoliv sport, určitě víte, že je důležité se při něm cítit pohodlně. A k tomu vám jako největší faktor poslouží správně vybrané oblečení. Tedy nejen boty a kalhoty, ale i tričko. A na trička se dnes zaměříme.

Správná funkčnost

Asi správně tušíte, že ne každé sportovní tričko je vhodné ke každému sportu. Je nutné tedy rozlišovat, jestli potřebujeme tričko na fitness, na běh, cyklistiku nebo třeba vysokohorskou turistiku.

Základem pro jakoukoliv fyzickou aktivitu je materiál. Ten by měl být nejen příjemný a pohodlný, ale zároveň také funkční. To znamená, že by měl odvádět pot od těla a měl by být také rychleschnoucí a tepelně izolační. Důležité je také dobré odvětrávání a cirkulace vzduchu, o něž se postarají prvky ze síťoviny.

Mezi takové materiály u sportovních triček všeobecně patří polyester, elastan a polyamid. Polyester a polyamid se starají o odvádění potu pryč od těla a také o tepelnou izolaci. Elastan, jak už jeho název napovídá, zvyšuje elasticitu materiálu. Tričko je tak pružnější a lépe se přizpůsobí našemu tělu.

Nejpohodlnější a nejlépe vypadající jsou totiž právě taková trička, která se nejvíce přizpůsobí siluetě mužské postavy. Nejsou ani volná, ale ani příliš upnutá.

Dále si také ujasněte, v jakém ročním období, a tedy počasí, se chystáte svůj sport provozovat. V posilovně je to asi jedno, ale u outdoorových sportů na tom hodně záleží. Zatímco v létě budete volit buď triko s krátkým rukávem či top bez rukávů, v zimě se budete zajímat o dlouhý rukáv, udržování tepla u těla především o správné vrstvení oblečení tak, aby vám bylo teplo, ale zároveň jste se nepotil. Podívat se můžete například na sportovní trička a košile Bolf.

Co se týká barev a designu, existuje jich nepřeberné množství. Pokud děláte sport, při němž se pohybujete v silničním provozu, jako je třeba cyklistika, běh nebo nordic walking, je dobré volit reflexní barvy. Do posilovny naopak můžete volit věci jednobarevné i tmavé.

Vliv oblečení na psychiku

Možná vás to překvapí, ale možná jste si toho už všimli taky. To, jak jsme oblečení, často ovlivňuje naše psychické rozpoložení či náladu. Takže až vyberete správný materiál a funkčnost svého nového trička, tílka či košile, zaměřte se také na jeho vzhled. Když se totiž budete dobře cítit fyzicky, budete se i mnohem lépe cítit psychicky. Je tedy dobré, aby se vám vaše nové fitness oblečení samotným líbilo.

Volte proto takové střihy, designy a barvy, které s vámi samotnými souzní.

S rukávy nebo bez?

I tady záleží především na vašich preferencích. Pokud už nějakou dobu posilujete a máte „co ukázat“, klidně si oblečte top bez rukávů nebo tílko a odhalte vypracované bicepsy. Kromě této estetické „machrovinky“ má tílko i další estetickou funkci – nebudou tolik viditelné propocené kruhy v podpaží.

Pokud se ale cítíte lépe v triku, případně si nechcete v exteriéru na sluníčku spálit paže a ramena, tričko je jasnou volbou.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here