Nutriční terapeut Žij dravě, Brno

0
1825
Nutriční terapeut Žij dravě, Brno
Nutriční terapeut Žij dravě, Brno

Výživová poradna zaměřená na paleo a Primal stravování.

Ať už je vaším cílem shodit tuky, nebo naopak nabrat svalovou hmotu, určitě chcete svůj pokrok sledovat. Obvyklá praxe je postavit se každé ráno na osobní váhu, kterou máte doma a podívat se na výsledek. Tento postup ale nemusí být úplně nejideálnější.

Proč? Běžné osobní váhy ukazují jedinou věc – kolik kilogramů vážíte. Nedozvíte se, jaký podíl vaší váhy jsou svaly, kosti nebo tuk, takže výsledkem je opravdu pouze číslo. Oproti tomu pokročilé tělní analyzátory vám dají přesnější informace, se kterými už můžete lépe pracovat.

Osobně pro analýzu svých klientů využívám váhu Tanita BC-1000. Tato váha je určena hlavně výživovým poradcům či osobním trenérům, užitečné informace však poskytne i vám.

Z výstupu zjistíte mimo jiné:

 • vaši tělesnou hmotnost
 • procento tělesného tuku
 • procento tekutin v těle
 • svalovou hmotu (včetně vnitřních orgánů)
 • viscerální tuk a hodnocení jeho úrovně
 • hmotnost kostí

Díky těmto informacím budete schopni přesně sledovat vaše cíle a váš hubnoucí nebo nabírací program můžete lépe plánovat.

O mně:

Jmenuji se Ondřej Kadlec. Je mi 27 let a jsem poradce pro Primal životní styl.

K Primal Blueprint jsem se dostal v průběhu roku 2011, těsně po dokončení studia oboru Číšník na Integrované střední škole – centru odborné přípravy ve Valašském Meziříčí. V té době se začaly na sociálních sítích objevovat zmínky o paleo/primal stravování, a mě, jako člověka z oboru gastronomie, to samozřejmě zaujalo – už jen tím, že se jednalo o pravý opak toho, co jsme se ve škole o výživě učili.

V té době jsem vážil něco okolo 120 kilogramů a má postava splňovala snad všechno, co si můžete představit pod slovy „opak atletické“.  Možnost zhubnout bez nějakého většího cvičení se mi líbila a rozhodl jsem se to zkusit.

Přes prvotní nesouhlas a obavy mého praktického lékaře (v podobě mojí mamky) jsem se v půlce roku 2012 pustil do prvních experimentů s paleo stravováním. Vyřazení obilovin pro mě nebyl až takový problém – když byla možnost, vždycky jsem se radši najedl něčeho bez chleba – takže problémům spojenými s omezením sacharidů, tzv. „sacharidové chřipce“ jsem se naštěstí prakticky vyhnul. Mimochodem – po několika krevních testech i mamka uznala, že na paleo stravování není zjevně vůbec nic špatného a od lékařského „sýčkování“ ve stylu „to nejde dlouhodobě, bude ti chybět energie/živiny/rozhodíš si krevní obraz“, upustila.

Postupem času, kdy se mé vědomosti ohledně stravy lovců a sběračů rozšiřovaly, si změn, které u mě proběhly, začali všímat i mí přátelé a nejbližší okolí. Obyčejné vysvětlování, že za vším je jenom změna stravování (v té době pro mě byl pojem „sport“ velmi vulgárním slovem) pro ně sice bylo zajímavé, ale nedokázal jsem je dostatečně přesvědčit a motivovat ke změně.

Kontakty na Nutričního terapeuta Žij dravě, Brno

Web: www.zijdrave.cz

Telefon: +420 530 331 912

E-mail: ondrej@zijdrave.cz

Adresa firmy:

Kotlářská 907/41
60200
Brno, Veveří
Sklepní prostory pod Bistro Bystro

Otevírací hodiny:

 • Pondělí: 09:00 – 17:00
 • Úterý: 09:00 – 17:00
 • Středa: 09:00 – 17:00
 • Čtvrtek: 09:00 – 17:00
 • Pátek: 09:00 – 17:00
 • Sobota: Zavřeno
 • Neděle: Zavřeno

Ne vždy jsem přítomen na provozovně. Objednávejte se na webu nebo na telefonu.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here