Jak zlepšit fyzickou i psychickou kondici

0
654

Ne vždy se všechno daří. Současná doba není pro naši psychickou stránku zcela vyhovující a s tím jde ruku v ruce i ta fyzická. Všichni jsme vyčerpaní a nevíme, co bude. Obáváme se, jak zaplatíme účty, co bude s podnikáním či zaměstnáním. Bojíme se také o své zdraví, rodinu a blízké. Jak zlepšit i přes to svou fyzickou i psychickou kondici?

Celá situace většině lidí způsobuje nadměrný stres. Pod velkou psychickou zátěží u lidí může vzrůstat agresivita, vztek, beznaděj nebo úzkost. Nevyčítejte si to, k tomu všemu emoce patří. Pokud se ale dokážeme udržet v dobré psychické kondici, můžeme vše zvládnout mnohem lépe.

Hýbejte se

Psychika je úzce propojena s naším fyzickým tělem. Cvičení obecně snižuje úroveň stresu a zlepšuje psychickou kondici. Doma si můžete zacvičit jógu, posilovat, protahovat se, jít se projít, zaběhat, cokoliv vás baví a chcete dělat.

Plánujte, co budete dělat

Plán dne neboli to-do listy snižuje nadměrný stres. Zařaďte si do denního programu vše, co potřebujete odbavit – vyřídit e-maily, nakoupit, vyvenčit psa, vyzvednout děti, apod. Hodně lidem pomáhá i uklízení, tak co třeba začít s povánočním úklidem?

Komunikujte

Sociální kontakty jsou při stresu léčivé. Pokud se kvůli současné krizi dostanete do nepříznivé situace, nezůstávejte se svým problémem sami. Pamatujte, že rozhovor s druhým člověkem má velký vliv na to, jak svou situaci budete vnitřně prožívat a jaké řešení vás napadne.

Zdravý životní styl na prvním místě

Snažte se udělat maximum jak pro svou psychiku, tak i tělesnou schránku. Věnujte jim dostatečnou péči a pozornost, abyste se cítili opravdu dobře. Kvalitně jezte, odpočívejte, vyrazte na výlet, udělejte si týdenní jídelníček, který vás správně zasytí, a budete se hned cítit o trochu lépe.

Učte se něco nového

Učení se novým věcem přináší pro život obrovské výhody. Můžete růst jako člověk, rozvíjet svou znalostní základnu a zlepšit se. Učení se něčemu novému otevírá přístup k novým různorodým příležitostem a šanci zkusit něco, co jste v životě zatím neměli. V pracovním životě můžete získat více peněz tím, že se naučíte nové dovednosti. Učení se něčemu novému je také důležité pro naše sebevědomí.

Někteří lidé mají studium spojené s časově náročnými přednáškami a nezajímavým obsahem. V dnešní době si ale už můžete vybrat studium, které vám ve všech aspektech bude vyhovovat a sestavíte si ho na míru. Studium MBA na European School of Business & Management přináší lidem volnost ve studiu a zároveň se studenti učí na základě Oxfordského systému, který dbá na prolínání teorie s praxí. Studenti mohou zahájit studium kdykoliv a rozvrhnout si vše dle svých preferencí. ESBM nabízí 22 MBA specializací a nově i 8 MBA specializací, které jsou vyučovány pouze online a v anglickém jazyce. Investujte do svého růstu a začněte už nyní podáním přihlášky.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here