Do kvalitního horského kola se vyplatí investovat

0
85

Horská kola jsou určena zejména pro jízdu v extrémním terénu po prašných stezkách a nezpevněných površích. Ve srovnání se silničními koly tedy musí být daleko robustnější.

Není snadné jen tak přijít do obchodu a vybrat si nové kolo. Každé totiž slouží jiným účelům. Některá jsou vhodná na silnici, další na náročné sjezdy, enduro modely jako Rocky Mountain Altitude zase třeba do bikeparku. I s horským kolem se můžete vydat na silnici, ale nebude to ono. Se silničním do hor navíc vůbec nepochodíte. Proto je důležité výběr kola přizpůsobit tomu, kde se chystáte jezdit. Nejdříve si prostudujte, jaké typy kol rozeznáváme, a pak se pusťte do výběru.

U horských kol je kvalita obzvlášť důležitá

Horská kola jsou velmi speciální kategorií, do které se investovat opravdu vyplatí. Toto kolo totiž musí být rychlé, vhodné pro snadné stoupání a nebezpečnou jízdu z kopce. Je ideální, aby pohlcovalo vibrace, rám musí být dostatečně pevný, ideální je celoodpružené kolo. Musí perfektně držet na trase, potřebujete, aby se s ním snadno manipulovalo. Prostě a jednoduše to chce špičkové provedení, které vás podrží i v tom nejnáročnějším terénu.

Výtečnou volbou jsou například kola Rocky Mountain od kanadského výrobce. Patří k opravdové špičce na trhu s horskými koly a výhodou je i fakt, že je každý model vyráběn v limitovaném počtu, takže na trase nepotkáte deset stejných kol.

Když jde především o vzhled

Horské kolo si samozřejmě vybíráte i podle vzhledu. Kola Rocky Mountain vypadají parádně, přesto jsou na trhu ještě designově povedenější modely. Jedním z nich je kolo Bianchi e-Omnia X Type. Jde o elektrokolo vhodné pro středně náročné horské vyjížďky, jež zaujme již na první pohled. Chlubí se futuristickým vzhledem a jedním kliknutím ho můžete dokonce rozsvítit.

A když už jsme u toho vzhledu, nezapomeňte své kolo sladit také s cyklistickým oblečením. Vynikající volbou je například dress Castelli.

Tip na závěr: Podívejte se na seznam singletracků a singletrailů v ČR.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here