Těhotenský test: jaké jsou jejich druhy a jak se provádí?

0
145

Nevolnost, napjatá prsa, oteklé břicho, pozdní menstruace – to vše jsou příznaky, které by mohly ohlašovat začátek těhotenství. Když se setkáte s těmito příznaky, prvním instinktem je často velmi rychle provést těhotenský test moči, což je spolehlivé a snadné řešení pro získání odpovědi na tyto příznaky.

Jaké jsou druhy těhotenských testů?

  1. Klasický proužkový těhotenský test: ve formě podlouhlých pásků. Obvykle bývají v balení 2 ks, abyste si mohla provést druhý test za pár dní. Jsou vysoce spolehlivé a pozitivní výsledek vám určí již do minuty.
  2. Digitální test: tento test má vysokou citlivost 10 mIU/ml. Pozitivní výsledek můžete také očekávat do jedné minuty od provedení testu.

Prakticky jediný rozdíl mezi těmito testy je ve způsobu jejich provedení.

Těhotenský test: jak se provádí?

Vše se provádí ponořením lístečku do vaší moči, nebo kapáním moči do okna na „kazetu“. Technika použitá k detekci těhotenského hormonu zvaného HCG je vždy stejná. Jedná se o imunologickou metodu založenou na reakci antigen – což je protilátka, která bude vyjádřena jako malý barevný proužek (s kontrolním proužkem, který musí být vždy přítomen) nebo jako digitální displej. Testy s barevnými proužky jsou citlivější a spolehlivější než testy s digitálním displejem, i když testy s proužky mohou být někdy obtížněji čitelné, zejména pokud je pozitivní proužek velmi slabě zbarvený.

Kdy můžu těhotenský test provést?

V dnešní době mohou některé dostupné testy detekovat těhotenství velmi rychle, a to až pět dní před dalším termínem menstruace po nechráněném sexu. Jiné testy jsou navrženy tak, že je třeba provést o něco později, ale většina to detekuje první den vynechané menstruace nebo dříve. Vždy se řiďte podle pokynů výrobce.

Tak hodně štěstí!

Zdroj obrázku: Vera Petrunina / Shutterstock.com

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here