Přírodní doplněk před menopauzou

0
111

Každá žena se dříve či později setká s menopauzou neboli klimakteriem či přechodem. V tomto období u ní dochází k zásadním hormonálním změnám, během nichž vymizí menstruace a dojde ke ztrátě plodnosti. U většiny žen se tak děje kolem padesátého roku života, ale nastat může klidně už poměrně dost dříve, kolem čtyřicátých narozenin. Je dobré se informovat na vitamíny na menopauzu, díky kterým si můžete přechod značně ulehčit.

Co pomáhá na menopauzu

Díky zdravému životnímu stylu vám bude v menopauze lépe. Je dobré si jej osvojit a vzít za vlastní, protože přechod trvá několik let, a je dobré všechna ta léta trávit aktivně po duševní i fyzické stránce, a přechodem co nejvíce „proplout“.

Některé ženy se objedou bez jakékoli pomoci, ale takových je jen asi pětina. Další užívají vitamíny v menopauze, aby si ulevily od celé škály příznaků, které probíhají v různé intenzitě. Některou ženu bolí hlava, jinou obtěžuje nadměrné pocení, další únava, další má návaly horka, jiné tluče srdce jako o závod, některé je na omdlení a má dojem, že dostává infarkt…

Nejen vitamíny v klimakteriu a pohyb těla i ducha vám bude prospěšný. Vyvarujte se také co nejvíce cukrům, přepalovaným tukům, alkoholu a kofeinu. Naopak obohaťte jídelníček o zeleninu, ovoce, vápník, vlákninu, jezte potraviny s obsahem sóji, jež je zdrojem fytoestrogenů rostlinného původu. Choďte na čerstvý vzduch, dělejte jakýkoli pohyb, který vás baví, ať už to bude jóga, chůze, tanec, běh, práce na zahradě, cokoli.

Doplňky stravy v klimakteriu

Vyzkoušet můžete i doplňky stravy dostupné bez předpisu, například Sérélys, doplněk stravy s obsahem výtažků z pylového zrna – komplexů PureCytonin, podporující menopauzální komfort. Je 100 % přírodní a obsahuje extrakt z pylového zrna. Jak se získává? Jednoduše při kontrolovaném sběru kukuřice, žita, borovice a srhy. Sběr probíhá ručně, na výrobu 5 g extraktu z pylových zrn je potřeba 1 kg květů. Obsah pylového zrna je extrahován z obalu a výtažek je plně využit. Sérélys je vhodný i pro alergiky, pylové zrno je naprosto zbaveno alergenního obalu.

Stravte menopauzu co nejvíce v pohodě s přispěním přírodních doplňků stravy, aktivního pohybu a bystrých smyslů. Myslete pozitivně a těšte se na další etapu života.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here