Melatonin je důležitý hormon našeho těla. Co dělat, když ho máme nedostatek?

0
488

Pokud je pro vás obtížné večer spokojeně usnout, je vysoce pravděpodobné, že za to může nedostatek melatoninu ve vašem těle. Jelikož není tělo schopno produkovat ho dostatek, je nutné jej doplnit, a to nejlépe cestou potravinových doplňků.

Co je melatonin?

Melatonin je hormon, který přirozeně produkuje naše tělo. Je důležitý pro proces usínání, jelikož připravuje tělo na spánek. Pokud jej nemáte dostatek, kvalita vašeho spánku není dostatečná, což způsobuje nejenom rozmrzelost, ale také zdravotní problémy. Je důležité jej doplňovat také při jet lagu.

Melatonin na podporu spánku

Úlohou melatoninu, produkovaného žlázou umístěnou v zadní části mozku, je připravit lidské tělo na spánek. Jeho sekrece začíná, když světlo klesá, a pokračuje po celou noc, s vrcholem kolem 3:00. Lidé, co často cestují, pociťují poruchy spánku, které jsou způsobeny změnami jejich hladin melatoninu. V tomto případě je vhodné právě doplnění melatoninu, kterého se jim v těle nevytváří dostatek. Nemusíte se bát, že by vás nějak oslabil, co se týče vaší fyzické stránky, působí na receptory v mozku, které poznají, že jste se rozhodli jít spát.

Užívání melatoninu

Nemusíte se bát nějakého velkého dávkování, stačí užít jednu tabletu melatoninu před spaním, a jeho účinek se začne pomalu spouštět. Užívat by jej neměly jen ti, kdo často cestují, ale také starší, osoby, jelikož produkce melatoninu postupem věku klesá. Vždy byste ale jeho užívání měli konzultovat se svým obvodním lékařem. Na jeho doporučení můžete klidně dávku i zvýšit, jelikož toto užívání není návykové.

Tak si užijte zase krásné sny. Jenom dejte pozor na to, aby byla vaše lahvička vždy uložena bezpečně mimo dosah dětí, jelikož je vhodná až pro osoby od 18 let.

 

Zdroj obrázku:

tsarevv / Shutterstock.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here