Kondomy je třeba vybírat pečlivě. Na co se zaměřit?

0
359

Kondomy jsou jednou z nejčastěji používanějších antikoncepčních metod. I když je dnešní doba moderní, existuje stále spousta mužů a žen, kteří se stydí tuto ochranu kupovat. Popadnou tedy první krabičku, kterou uvidí a honem k pokladně. A to je opravdu špatně! Je třeba se pořádně podívat na krabičku a zvolit ty kondomy, které pro vás či vašeho partnera budou nejlepší.

Velikost kondomu

Velikost kondomu určuje bezpečnost a požitek z pohlavního styku. Nebuďte v rozpacích, pokud vám kondom nesedí a máte potíže s nalezením správné velikosti, to je běžný problém. Pokud vám kondom nevyhovuje, může to být proto, že má nesprávnou velikost pro váš typ těla. Ve většině případů může toto nepohodlí vést k selhání erekce nebo obtížím dosáhnout orgasmu. Proto volte vždy kondomy, které jsou vhodné pro vaši velikost.

Příliš těsný kondom

Pokud vás kondom tlačí, je pravděpodobně příliš malý a špatně se natahuje. V tomto případě existuje riziko, že kondom během pohlavního styku praskne. Velká část mužů, kteří si stěžují, že při používání kondomu „necítí nic“, ve skutečnosti nosí příliš těsný kondom. Takže neváhejte a pořiďte větší kondomy. Ty byly navrženy tak, aby se lépe přizpůsobily a zajistily maximální pohodlí pro ty, kteří to potřebují.

Příliš velký kondom

Pokud je kondom příliš velký, pravděpodobně budete mít pocit, že je příliš volný a není dostatečně těsný. Během pohlavního styku může kondom úplně spadnout, což zvyšuje riziko nežádoucího těhotenství a kontrakce pohlavních chorob.

Materiály kondomů

Drtivá většina kondomů se dnes vyrábí jako ostatní zdravotnické materiály či hračky – a to z latexu. To je tekutina, kterou produkuje strom kaučukovník v Asii. Nicméně mnoho lidí, ať už mužů, nebo žen, jsou na latex alergičtí, a z toho důvodu se vyrábí i bezlatexové kondomy, které jsou ale dražší.

Vybírejte kondom správně, jde o vaše bezpečí.

 

Zdroj obrázku: AVOCADO FAM / Shutterstock.com

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here