Jak šálek čaje denně vylepší vaše zdraví

  0
  1252

  Nezáleží na tom, jestli je venku třicet stupňů, nebo se v zimě potřebujete zahřát. Čaj je prospěšný v každém okamžiku, může totiž vylepšit vaše zdraví. Přinejmenším je to dobrý způsob, jak zásobovat tělo tekutinami. Studie ukázaly, že pomáhá chránit zuby, srdce, a dokonce možná odvrací rakovinu.

  Čaj má pozitivní účinky na celé naše tělo. Obsahuje antioxidanty, které pomáhají udržet mladistvý vzhled. Podle typu nápoje se pak odlišují další účinky. Bylinné varianty obvykle pozitivně působí na zažívací systém, zelený čaj zase zlepšuje metabolismus. Nakonec vůbec nezáleží na tom, zda pijete černé, zelené nebo ovocné čaje. Všechny vašemu tělu udělají dobře.

  Pomáhá hubnout

  Je to logické. Pokud si vydržíte čaj nesladit, pijete nekalorický nápoj, který je ideální alternativou k vodě. Dá se pít horký, nebo studený. Máte možnost zvolit si voňavou příchuť, přidat do něj skořici či jinak jej vylepšit.

  Několik studií už prokázalo, že skutečně pomáhá při hubnutí, nicméně musíte ho pít velké množství. Správně byste jím měli zcela pokrýt svůj pitný režim, vypít ho dva až tři litry denně.

  Prevence proti mnohým nemocem

  Posiluje imunitní systém, protože dokáže povzbudit imunitní buňky k rychlejší aktivitě. Chrání kosti, studie na zvířatech ukázaly, že zabraňuje úbytku kostní hmoty. Existuje spousta zmínek o jeho vlivu na srdce a četné výzkumy je potvrdily. Když vypijete čtyři a více šálky čaje denně, sníží se u vás riziko srdečního infarktu téměř o 20 % a šance na vznik cévní mozkové příhody se zmenší o 35 %.

  Nejspíš se vám to bude zdát nemožné, ale pomáhá také proti rakovině. Kdo má rakovinu v rodině, měl by zvýšit konzumaci čaje. A posledním šokujícím důsledkem je vliv na zuby. Když pijete ovocné čaje, mění se pH ve vašich ústech a to pak brání vypadávání zubů. Kromě toho čaj na rozdíl od mnoha jiných nápojů nepoškozuje zubní sklovinu.

  Poučení je tedy jasné. Nakupte zásoby čaje a dodržujte pitný režim. Budete-li střídat příchutě, neomrzí vás. Omrkněte například ovocné čaje v e-shopu Vittotea.cz a zkuste něco méně častého. Zajímavě vypadá například příchuť mangostan & acerola.

  Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here