Doplňky k lyžařskému vybavení, bez kterých se na svahu neobejdete

0
97

Lyže a lyžařské boty jsou samozřejmostí pro každý výlet na svah. Existuje však další vybavení, které byste neměli opomenout.

Hůlky

Hůlky jsou automatickou součástí lyží, někteří lyžaři však preferují lyžovat bez nich. Mají však spoustu výhod, proto na ně nezanevřete.

Jejich hlavní rolí je pomáhat s rovnováhou a načasováním při zatáčení. Oblouky se tak stanou preciznější a plynulejší. Mimo jiné jsou nenahraditelným pomocníkem na rovných úsecích a zvedání se po pádu.

Výjimkou je situace, kdy jste úplný začátečník. V tom případě se nejprve budete učit jezdit bez nich, jelikož by vás mohly rozptylovat.

Helma

Proč nosit lyžařskou helmu je všem asi úplně jasné. Lyžování s sebou nese svá rizika, a proto je nutné se chránit před potenciálním zraněním.

Při nákupu helmy se ujistěte, že máte správnou velikost. Neměla by být příliš velká mezera mezi hlavou a polstrováním. Měla by se však pod ni vlézt kukla nebo pánská, či dámská čepice. Zároveň by helma neměla být příliš těsná, aby vás nebolela hlava.

Brýle

Na helmu rovnou navazují lyžařské brýle, jelikož by na ni měly dobře pasovat.

Je dobré je mít vždy po ruce, nikdy nevíte, kdy vás zastihne nepříznivé počasí. Ochrání vás nejen od létajícího sněhu, ale také před oslněním. Mnoho brýlí má také zabudovaný ochranný filtr proti UV záření.

Oblečení

Nepromokavé, ale prodyšné lyžařské oblečení je zásadní. Není nic horšího než ukončit den na svahu předčasně, protože jste prochladli.

Zainvestujte do pánské, nebo dámské luxusní zimní lyžařské bundy a lyžařských kalhot. Nezapomínejte ani na pánské, nebo dámské lyžařské rukavice.

Lyžování je skvělý sport, při kterém se odreagujete a provětráte. Nenechte si proto výlet zkazit nedostatečnou výbavou. Hůlky, helma, brýle a kvalitní oblečení jsou základ.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here