Chcete někomu darovat parfém? Dáme vám hned 3 tipy pro správný výběr

0
303

Vyšli byste z domu bez toho, aniž byste použili deodorant či parfém? Nejspíše nikoli. A není se čemu divit, bez této voňavé pomůcky se fakticky neobejde nikdo z nás. Optimální je sáhnout právě po některém z parfémů. Vydrží totiž často vonět velmi dlouho a samotná vůně bývá maximálně podmanivá. Vybrat ten správný ale nemusí být vůbec jednoduché. Vždyť na internetu i v kamenných prodejnách se nachází spousta různých variací parfémů. Jak tedy zvolit ten správný?

Přirozená přírodní vůně

V první řadě se vyplatí pečlivě prostudovat, o jaký parfém se vlastně jedná. Stačí zkrátka jenom část etikety. Na těch by mělo být zaznamenáno, co všechno bylo na výrobu dané vůně použito. Optimální jsou čistě přírodní parfémy, které jsou přirozené a určitě s nimi upoutáte pozornost.

Muži a ženy vyžadují různé vůně

Rozhodně je zapotřebí vědět, jestli nakupujete parfém pro ženu nebo pro muže. Vůně pro obě pohlaví se totiž poměrně hodně liší a asi žádný muž by nechtěl jít navoněný jako žena. To samé platí i opačně. Vůně pro pány se vyznačují jakýmsi kořeněným aroma. Působí mnohem drsněji a jsou těžší. Naopak u ženy musí vyniknout její jemnost a dokonalost. Proto jsou vůně určené pro něžné pohlaví mnohem jemnější. Ženskost takto bývá zvýrazněna na úplné maximum.

Z čeho se parfémy skládají?

Prakticky všechny parfémy obsahují nejrůznější silice a vonné esence. Jsou fakticky složeny ze třech hlavních součástí. Jakýmsi prvním dílem je hlava. Ta je typická přísadami dávajícími vůni expresně. Moc dlouho ale nevydrží. Většinou je hlava typická nádhernými ovocnými a květinovými tóny. Dále vůni doplňuje srdce, což je součást vonící až několik minut po aplikaci. Nejdéle voní přísady řadící se do základu, jak je označována třetí část parfémů.

Zdroj obrázku:

IMG Stock Studio / Shutterstock.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here